Tydzień Bibliotek 2022 FB Zawada 📖

Tydzień Bibliotek w BPGZ Filia Zawada (na zdjęciu w bibliotece uczestnicy trzymają dyplomy; zdjęcie grupowe)

Zapoznanie kl. I i II z biblioteką połączone z pasowaniem na czytelnika.

Z okazji Tygodnia Bibliotek w dniach 9-10 maja 2022 r. uczniowie klasy I i klasy II ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie wraz z opiekunami odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Zamość Filię w Zawadzie. Na początku dzieci poznały działy biblioteki, dowiedziały się jak wygląda praca bibliotekarza, jakie warunki trzeba spełnić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczalni i czytelni. Podczas spotkania omówiliśmy temat książki, jej wyglądu, porównywaliśmy książkę starą z nową, poznaliśmy zasady poszanowania książek. Następnie dzieci złożyły przyrzeczenie „Małego Czytelnika” i otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zakładki. Dopełnieniem tego spotkania będzie przyjście rodzica z dzieckiem i zapisanie go do biblioteki. Pamiętajmy, że nawyk czytania należy kształtować w dzieciach od najmłodszych lat, a biblioteka może być w tym procesie nieodłącznym elementem.

Starszy kustosz M.B.

[relacja z wydarzenia zawiera treści przekazane za pośrednictwem Dyr. Biblioteki i zgodne z otrzymaną wersją]