LITERATURA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Znajdź mnie ...,,Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”, Zbigniew Kołba


Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” to książka autorstwa Zbigniewa Kołby, która stwarza dziecku okazję do nauki poprzez zabawę. W humorystyczny sposób mówi o dwuznaczności nazw miejscowości na mapie Polski, tym samym przybliżając najmłodszym zagadnienia z dziedziny geografii. W książce wyraźnie zaznaczone zostały dwie części. Cała koncepcja i przekaz pierwszej partii oparte zostały na przeżyciach bohatera, krótkich historiach, które w nowatorski sposób nawiązują i równocześnie zachęcają do pracy z mapą. Z kolei w drugiej części autor zamieścił plany konkretnych terenów gminnych.

Bez dwóch zdań – książka jest idealnym przykładem, jak w prosty sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. To nauka i świetna zabawa w jednym. Sam autor, w słowach bezpośrednio skierowanych do czytelnika, zaprasza swoich odbiorców do intelektualnej zabawy:

,,DROGI CZYTELNIKU. Ty także możesz spróbować swoich sił i nauczyć się tego co nasz bohater Piotruś […]”. W dalszej części książki są mapy […], na których są nazwy z ciekawymi miejscowościami. Spróbuj odnaleźć te miejscowości […]. Jesteś najlepszy”.

Słowa brzmią naprawdę budująco! Jedyne zatem co mi pozostaje, to dołączyć się do zaproszenia Pana Zbigniewa – zatem gorąco zachęcam do lektury.

(Anna D.)

Print Friendly, PDF & Email