Tydzień Bibliotek 2022 FB Płoskie 📖

Tydzień Bibliotek w BPGZ Filia Płoskie (na zdjęciu dzieci przy stanowisku bibliotekarza)

Tydzień Bibliotek w Bibliotece w Płoskiem

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. W piątek 13 maja 2022 r. Biblioteka gościła grupę „Misie” z przedszkola w Płoskiem wraz z wychowawczynią Edytą Zając oraz Dorotę Wagę bibliotekarza z Biblioteki Publicznej Gminy Zamość Filia w Wysokiem. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z miejscem jakim jest biblioteka. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź dziadkami. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru. Dzieci z dużą ciekawością przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się książka stara, która ma już około 70 lat. Następnie dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Zostały również zaproszone do uczestnictwa w projekcie Mała Książka Wielki Człowiek, adresowanym właśnie do najmłodszych. W trakcie pobytu w bibliotece przedszkolaki wykazały się wspaniałą znajomością bohaterów baśni Andersena, gdyż pięknie odpowiadały na wcześniej przygotowane dla nich zagadki. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek oraz informację dla rodziców jak zapisać dziecko do biblioteki.

Starszy kustosz M.B.

[relacja z wydarzenia zawiera treści przekazane za pośrednictwem Dyr. Biblioteki i zgodne z otrzymaną wersją]