AKCJA FERIE W BIBLIOTECE ph. – tradycje ludowe – „W kręgu sztuki i literatury” – biblioteczny kuferek pełen niespodzianek i tajemniczych rozmaitości, codziennie coś innego

25 stycznia 2023 roku odbył się już przed ostatni dzień zajęć feryjnych w trakcie, których dzieciaki zajrzały do magicznego kuferka i wyjęły rzeczy potrzebne do warsztatów i zabaw.

I tak z kuferka wyjęliśmy dwie książeczki: „Przysłowia polskie – rymowanki dla dzieci” oraz Ewy Szelburg – Zarębiny „Idzie niebo ciemną nocą”. Materiały do wykonania tradycyjnych ludowych pajączków i zwierzaczków z włóczki.

Kilka rymowanek z książki pt. „Przysłowia polskie” oraz kilka wierszy z tomiku pt. „Idzie niebo ciemną nocą” naszym milusińskim przeczytała Pani Celina Solan członkini DKK.

Dzisiejsze warsztaty ludowe przeprowadziła Pani Barbara Hrabowska przewodnicząca KGW w Sitańcu. Z przygotowanej słomy wykonaliśmy – pajączki ze słomek i sznurka oraz puchaty kurczaczek. Były to żmudne i pracochłonne zajęcia, ale efekt i zadowolenie dzieciaków bezcenne.

Zabawy ruchowe na wyspie bibliotecznej to: bajkostwory w ruch oraz zawody w przejściu po kładce nad rwącym wiejskim potokiem.