AKCJA FERIE W BIBLIOTECE ph. – tradycje ludowe – „W kręgu sztuki i literatury” – biblioteczny kuferek pełen niespodzianek i tajemniczych rozmaitości, codziennie coś innego

24 stycznia 2023 roku odbył się kolejny dzień feryjnych zajęć w trakcie, których dzieciaki zajrzały do magicznego kuferka i wyjęły rzeczy potrzebne do warsztatów i zabaw.

Spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania książeczki Josepha Kueflera pt. „Władcy podwórka”. Te pełną humoru, zadziorną historyjkę o rywalizacji i o tym, że nawet w trudnych kwestiach zawsze można dojść do porozumienia przeczytała nam Julka.

Dzisiejsze zajęcia upłynęły nam na mozolnym składaniu pudełek zamykanych z ozdobnych kartonów. W zajęciach wzięły udział Pani Joanna i Pani Celina Solan, aktywna czytelniczka biblioteki.

Biżuteria, a któraż z dziewcząt, czy pań jej nie lubi. Tak więc na wzór tradycyjnych korali jakie noszono od święta na wsi, wykonaliśmy korale i bransoletki. W trakcie pracy słuchaliśmy tradycyjnych ludowych przyśpiewek.

Dzieciaki zagrały w najnowszą grę pamięciową pt. „Tradycyjne zabawki”. Gra polegała na zapamiętaniu obrazków i odnalezieniu pary – kto zbierze największą ilość jednakowych zabawek.

Zabawy z bajkostworami na wyspie oraz najwspanialsza, niezawodna i nie do znudzenia i to tak samo dla starszych jak i młodszych dzieciaków w bibliotece – zabawa w chowanego.

No cóż tradycja tradycją, ale nie mogło w te ferie zabraknąć również gier na Xbox i słynnej gry FIFA.