Zwiastuny wiosny w bibliotece w Żdanowie 🌷

Zwiastuny wiosny

w bibliotece w Żdanowie

FB Żdanów (lekcja biblioteczna - na zdjęciu uczestnicy lekcji trzymają swoje prace plastyczne - zwiastun wiosny - bocian)

W związku z nadejściem wiosny biblioteka zaprosiła dzieci z klasy II wraz z panią wychowawczynią Dianą Luchowską na lekcję biblioteczną pt. ,,Zwiastuny wiosny”. Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania wiersza Jana Brzechwy pt. ,,Wiosenne porządki”. Dzieci opowiadały o wiosennej pogodzie, o zmianach jakie obecnie zachodzą w przyrodzie, którą zaobserwowały w marcu, jak przyroda budzi się do życia, o pierwszych oznakach wiosny, czyli o powracających do nas ptakach, o budzących się zwierzętach, a także o pierwszych wiosennych kwiatach. Rozmawialiśmy na temat ochrony przyrody. Wiele radości dzieciom sprawiło odgadywanie zagadek o tematyce wiosennej, jak również chętnie brały udział w quizie prawda czy fałsz pt. Co wiesz o bocianie? Bawiliśmy się jeszcze w kalambury pt. ,,Wiosenne porządki w ogrodzie”. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zabawie, pokazując jakie porządki jako pierwsze należy rozpocząć wiosną w ogrodzie. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy pracę plastyczną – bociana.

Spotkanie odbyło się w miłej i wesołej atmosferze

(Elżbieta Szatała – filia Żdanów)