„Kobieta jest organizmem ultra-doskonałym …”

DZIEŃ KOBIET w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość - wręczenie kwiatów uczestniczkom spotkania, życzenia. Na zdjęciu Pan Konrad Dziuba wręcza kwiaty pisarce A. Rychter.

8 marca „Dzień Kobiet” – dzień, w którym zasłużenie każda kobieta jest zasypywana komplementami i prezentami! Dzień, który na stałe wpisał się w tradycję nie tylko naszego kraju, ale całego świata. Fakt ten nie jest zaskoczeniem – prawda jest taka, że bez kobiet świat by nie istniał. Wielu sławnych ludzi o kobietach powiedziało już nie jedno dobre słowo; dla przykładu:

– „Jeśli Bóg stworzył coś piękniejszego od kochającej kobiety, to na pewno pozostawił to sobie” (Tomasz Kaczmarczyk)

– „Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta – sercu. Pierwsza jest klejnotem, druga – skarbem” (Napoleon Bonaparte)

– „Kobiety rzadko przekraczają czterdziestkę i mogą wiek ten zachować w nieskończoność” (Christian Dior)

– „Kobieta miewa w oczach błyski stokroć wymowniejsze od słów” (Arthur Conan Doyle)

– „Kobieta jest zaproszeniem do szczęścia” (Charles Pierre Baudelaire)

– „Kobieta jest organizmem ultra-doskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko” (Kasia Nosowska)

Tak więc bezapelacyjnie KOBIETY w swej naturze są doskonałe 🙂 Oczywiście pamiętamy o Was drodzy Panowie i również doceniamy waszą rolę w świecie:  „Kobieta istnieje na to, by ją kochać, mężczyzna zaś, aby ponosił ciężary tego kochania” (Leszek Szeligowski) 😉

Swoją drogą dziękujemy wszystkim wytrwałym Panom za dźwiganie tego „ciężaru” i coroczną pamięć oraz szczere życzenia płynące z waszej strony!

Poniżej dla wszystkich Pań życzenia z okazji DNIA KOBIET od Pana Piotra Dołby – Radnego Gminy Zamość (treść życzeń w trakcie spotkania w naszej bibliotece, w dniu 6 marca, odczytał Pan Konrad Dziuba – Zastępca Dyrektora Wydz. Społeczno-Administracyjnego. Pan Konrad w trakcie spotkania również wypowiedział pod adresem Pań wiele ciepłych słów, przytaczając kolejne ich atuty oraz doceniając tym samym rolę KOBIET w każdej dziedzinie życia! Panie ze skromnością przyjęły komplementy oraz symboliczny kwiatek):

„I choć z bukietem róż nie mogę przyjść

by złożyć Wam życzenia

Lecz życia bieg w beztroski sen

niech spełnia Wam marzenia.

Dużo sukcesów oraz radości

Dużo uśmiechów i spełnienia marzeń

moc słodyczy w Dniu Kobiet

Wszystkiego co najpiękniejsze”

My ze swojej strony również składamy najserdeczniejsze życzenia:

„- Tyle spokoju, ile tylko potrzebujecie,

– tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało się nudne,

– tyle szczęścia, abyście nie oszalały z nadmiaru,

– zaś miłości ponad wszystko !!!”

(oprac. bibliotekarz Anna D.)