WARSZTATY KULINARNE w Świetlicy Wiejskiej w Mokrem

24.05.2023 o godz. 18:30 w Świetlicy Wiejskiej w Mokrem zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne dla mieszkańców Gminy Zamość ph. NOWOCZESNOŚĆ I TRADYCJA W KUCHNI REGIONALNEJ, które poprowadziła Kuchareczka Ania, czyli Anna Zgnilec.

W trakcie warsztatów zostały zaprezentowane książki ze zbiorów biblioteki o tematyce kulinarnej oraz rozdane przepisy na przygotowane potrawy.

Celem projektu jest szerzenie i promowanie regionalnych, tradycyjnych i lokalnych

przepisów kulinarnych na potrawy zebrane podczas wieloletniej

praktyki Pani Ani, zachowanie tradycji kulinarnej regionu, próba ocalenia i

zachowania babcinych receptur dla przyszłych pokoleń. Ponadto celem jest

poszukiwanie inspiracji do łączenia kuchni nowoczesnej i tradycyjnej oraz tworzenie

nowych przepisów.

Warsztaty zorganizowano w ramach – Konkursu na realizację projektów kulturalno-edukacyjnych inicjowanych przez przedstawicieli społeczności lokalnej w ramach zadania „Biblioteka Blisko Ciebie”.

Narodowe Centrum Kultury

NPRCz 2.0