Wakacje 2019 Filia w Wysokiem

WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ 2019
Filia w Wysokiem

WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ 2019 Filia w Wysokiem. Na zdjęciu troje dzieci przy zabawach i wpólnej pracy plastycznej.

W dniach 2.07 – 1.08. 2019r. w filii w Wysokiem, odbyły się „Wakacje z książką”. Każdy dzień zaczynaliśmy odczytaniem krótkiego opowiadania, z którego wyciągaliśmy morał oraz uczyliśmy się czegoś nowego. Jednak na samym początku ustaliliśmy zasady i regulamin wakacji w bibliotece, którego dzieci (prawie) zawsze przestrzegały

Największym zainteresowaniem cieszyły się gry ruchowe na konsoli X-BOX, lecz na inne zajęcia też znaleźliśmy czas! Zainspirowani opowiadaniem o Misiu Uszatku, dzieci z pomocą Pana Konrada Serafina z Gminnego Ośrodka Kultury stworzyły mini turniej w alternatywną wersją gry „Kółko i Krzyżyk” oraz ochoczo grały w szachy, warcaby i gry planszowe. Najwięcej frajdy przysporzyła gra „Pędzące żółwie”, dzięki której można ćwiczyć logiczne i strategiczne myślenie oraz przypomnieć sobie co nieco z matematyki.

Śladami Królewny Śnieżki, dziewczęta tworzyły także atrybuty prawdziwych księżniczek i dam, czyli bransoletki. Dzieła wykonane z kolorowych drucików, dumnie prezentowały się na nadgarstkach dzieci. Ale jak wiadomo dziecięca wyobraźnia nie ma granic, więc z bransoletek zrobiły się korony, tiary, pierścionki itd. Każda dziewczynka była zachwycona!

Najwięcej czasu zabrało uczestnikom tworzenie „Akwarium 3D”. Była to praca grupa, nad którą wszyscy pracowali kilka dni, ponieważ nasze akwarium było naprawdę duże – miało półtorej metra długości i niemal pół metra szerokości. Różne odcienie niebieskiej bibuły posłużyły jako „woda”, a jeśli chodzi o stworzenia mieszkające w naszym akwarium, to uczestnicy mieli wolne pole do popisu. I stąd powstały rybki z kolorowego filcu, foremki do pieczenia babeczek przeistoczyły się w meduzy, a kolorowe, puchate kuleczki służyły jako perły na dnie akwarium oraz zielone wodorosty. Bajkowa „Złota Rybka”, również znalazła miejsce w naszym akwarium!

Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybywanie, mimo ogromnego remontu drogi, który na pewno nie ułatwiał dotarcia do biblioteki Mam nadzieję, że będziecie miło wspominać te wakacje i widzimy się a rok!

młodszy bibliotekarz Karolina Hałasa