Noc Bibliotek 2023 – Szkoła Podstawowa w Białowoli

11 października uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Białowoli dołączyli do akcji Noc Bibliotek 2023.

Noc Bibliotek, to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek, jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą. Podczas tegorocznej edycji nasi uczniowie oglądali projekcję filmu „Pamiętniki Tatusia Muminka”, dzięki czemu mogli przypomnieć sobie bohaterów bajki i książek Tove Jansson.

Dla wszystkich uczestników była to niezapomniana przygoda, film oglądali z dużym zainteresowaniem i ciekawością. Po obejrzeniu filmu animowanego „Pamiętniki Tatusia Muminka” odbyły się warsztaty, podczas których nie zabrakło żywiołowej dyskusji o filmie jak i tym, dlaczego warto czytać książki. Wszyscy uczestnicy projekcji mieli okazję w formie rysunkowej przedstawić najciekawsze sceny z obejrzanego filmu. Każde dziecko zrobiło to na swój wyjątkowy sposób.

Warsztaty zakończyły się wspólnym czytaniem wybranego fragmentu książki „Pamiętniki Tatusia Muminka”, by móc porównać wersję filmową i książkową.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej w Mokrem za zaproszenie. W przyszłości na pewno nasza szkoła chętnie weźmie udział w takiej akcji.