Tydzień Bibliotek 2022 FB Lipsko 📖

Tydzień Bibliotek w BPGZ Filia Lipsko (na zdjęciu dzieci przy stanowisku bibliotekarza)

Tydzień bibliotek w filii bibliotecznej w Lipsku W ramach Ogólnopolskiej akcji promującej Tydzień Bibliotek 2022 pod hasłem,, Biblioteka świat w jednym miejscu’’10 maja bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy 5 i 6 latków z oddziału przedszkolnego w Lipsku wraz z swoimi opiekunami. Tematem spotkania było zapoznanie się z biblioteką. Dowiedziały się co to jest biblioteka, a co to jest księgarnia, zapoznały się z księgozbiorem znajdującym w bibliotece jak należy zachować się w bibliotece w jaki sposób można zapisać się do biblioteki, z jakich zbiorów mogą korzystać, ponieważ dla nie których była to pierwsza wizyta w bibliotece. Przedszkolaki również wysłuchały wiersza pt,, Skarga książki’’ chętnie odpowiadały na zadawane pytania, na co skarży się książka, jak trzeba o nią dbać by służyła na lata. W trakcje pobytu w bibliotece odgadywały tytuły bajek po wysłuchaniu zagadek.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do tego miejsca.

Elżbieta Szatała-filia Lipsko

[relacja z wydarzenia zawiera treści przekazane za pośrednictwem Dyr. Biblioteki i zgodne z otrzymaną wersją]