Tydzień Bibliotek 2022 FB Żdanów 📖

Tydzień Bibliotek w BPGZ Filia Żdanów (na zdjęciu dzieci w bibliotece trzymają książeczki, pośrodku bibliotekarka)

Bajkowe zamieszanie  w filii bibliotecznej w Żdanowie

12 maja z okazji obchodzonego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek filia gościła  4 grypy dzieci wraz ze swoimi opiekunami z oddziału przedszkolnego w Żdanowie na lekcji bibliotecznej pt,, W krainie bajek i baśni, które znamy’’ Podczas spotkania piękne ilustracje bajek i baśni wprowadziły nas w zabawny tekst. Dzieci dowiedziały się co to są bajki, baśnie o czym one mówią , co przedstawiają ,kto czyta im w domu bajki. Po wysłuchanych fragmentach różnych bajek wykazały się fantastyczną znajomością z treści  znanych bajek ,które czytali im rodzice lub dziadkowie . Dowiedziały się jak należy zachować się w bibliotece, jaki znajduje się księgozbiór ,jak stać się czytelnikiem ,ponieważ dla wielu była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci również wysłuchały wiersza J. Huszczy pt,, Skarga książki’’ Odpowiadając na zadane pytania z wysłuchanego wiersza na co skarży się książka, jak należy dbać o książki. Po ciekawych burzliwych rozmowach o poszanowaniu książek przeczytano List i Prośbę Książki ,która  zostawiła dzieciom. Jak należy o nią dbać aby służyła całymi latami? Spotkanie w bibliotece odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z nagrodą i uśmiechem na twarzy i obietnicą ,że wróci tu jeszcze nie raz.

Elżbieta Szatała-filia Żdanów

[relacja z wydarzenia zawiera treści przekazane za pośrednictwem Dyr. Biblioteki i zgodne z otrzymaną wersją]