Spotkanie z przedszkolakami w filii w Wysokiem

W ramach akcji „Tydzień z książką” bibliotekę odwiedziły przedszkolaczki ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem. Podczas swoich zajęć w szkole dzieci miały zajęcia dotyczące książek i wszystkiego, co z książkami jest związane. W związku z tym 9 lutego 2023 roku maluszki odwiedziły Filię Biblioteki w Wysokiem. W czasie spotkania rozmawialiśmy z dziećmi o tym, jak należy postępować z książką, do czego służy zakładka, czy warto czytać, czy lubimy czytać sami czy lepiej, gdy ktoś nam czyta, jakie bajki najchętniej czytamy, wspominaliśmy o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach. Przeczytaliśmy sobie książkę, pt. „Franklin czyta kolegom”. Dyskutowaliśmy o przygodach naszych bohaterów, o tym jak trudno było zdobyć książkę z ukochanym Dangurem, bo wszystkie egzemplarze z księgarni zostały wykupione, o tym jak koledzy Frankilna nie mogli doczekać się kolejnych przygód swojego ulubieńca. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że książka pokazuje nam swój magiczny świat, dzięki niej możemy przeżywać różne ciekawe przygody, poznawać świat i wszystko co go otacza. Na pamiątkę tego spotkania dzieci zrobiły własną, wyjątkową i niepowtarzalną zakładkę do książki oraz obiecały, że będą z niej często korzystać. Dziękuję Pani Małgorzacie Pokryszka i Pani Magdzie za chęć uczestniczenia w tych zajęciach i zapraszam na kolejne spotkanie w bibliotece.

Kustosz Dorota Waga