Ferie w filii w Wysokiem – „NA WESOŁO”

W dniach 17 i 19 stycznia 2023 roku biblioteka w Wysokiem zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy podczas tegorocznych ferii. Uczestniczyli w niej uczniowie z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem. Dzieci wraz z opiekunami Panią Jolantą Szewczuk i Panią Magdą spędziły w bibliotece bardzo pracowicie i ciekawie czas. Pierwszy dzień był zatytułowany „Bałwanolandia w bibliotece”. Czytaliśmy „Bajkę o dzielnym bałwanku”, rozmawialiśmy o przygodach naszego bohatera Barta, dzieci opowiadały o swoich sposobach na pokonywanie i rozwiązywanie różnych problemów, tych małych i tych dużych. W ramach zajęć plastyczno – integracyjnych dzieci wykonały bałwankową foto budkę i bałwanka w magicznym kubeczku. Był również czas na gry i zabawy na wesoło. Drugi dzień był zatytułowany „Karnawałowy zawrót głowy”. Podczas tego spotkania czytaliśmy bajkę o tym, „Jak mała myszka dostała się na bal”. Rozmawialiśmy o tym, czy nasza bohaterka zachowała się właściwie, czy jej postępowanie było dobre i dlaczego czasami musimy zrobić i postąpić inaczej niż byśmy chcieli. Każde dziecko w ramach pracy plastycznej wykonało swoją własną maskę karnawałową. Ponadto czytaliśmy wierszyki o tematyce karnawałowej autorstwa Pana Zbigniewa Dmitrocy, były też gry, zabawy oraz zagadki literacki. Spotkania zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem oraz drobnymi upominkami.