Sobotnie spotkania w Bibliotece

 

 

Sobotnie spotkania w Bibliotece


sobotnie spotkania w bibliotece (kolaż ze zdjęć - na fot. dzieci przygotowują się do konkursu matematycznego)


Nasze pierwsze sukcesy

Po przerwie świąteczno – covidowej kontynuujemy nasze sobotnie spotkania w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość z siedzibą w Mokrem. Dzięki gościnności Pani Dyrektor Elżbiety Stankiewicz spotykamy się tutaj od września 2020 roku. Naszym celem jest nie tylko pogłębianie wiedzy i przygotowywanie się do konkursów matematycznych, ale również konstruowanie, programowanie i uruchamianie robotów.

Jesteśmy już po szkolnych i okręgowych eliminacjach konkursu kuratoryjnego i Olimpiady Matematycznej Juniorów. Do etapu okręgowego konkursu kuratoryjnego z matematyki zakwalifikowało się troje uczniów: Ania Bondyra, Oliwier Kłembokowski i Agnieszka Turos. Ten etap konkursu odbył się w Szkole Podstawowej w Mokrem 12 stycznia 2022 r. i już wiemy, że do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Agnieszka. Udało jej się również zakwalifikować do II etapu ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów. Konkurs odbył się w Stalowej Woli 15 stycznia. Na razie czekamy na ogłoszenie wyników.

Przed nami jeszcze dwa konkursy – międzynarodowy Kangur matematyczny i regionalny konkurs organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące  w Zamościu i Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie. Oba konkursy odbędą się w marcu.

Dodatkowo pragniemy jeszcze pogratulować Ani zakwalifikowania się do wojewódzkiego etapu konkursu kuratoryjnego z języka polskiego. Jest to szczególnie obiecujące osiągnięcie, ponieważ Ania jest jedyną osobą z naszego powiatu, której udało się dojść tak wysoko.

Obu uczestniczkom naszych spotkań gratulujemy osiągnięć, a wszystkim życzymy sukcesów w zbliżających się konkursach.

Małgorzata Turos – nauczycielka matematyki w SP Mokre

 

 

Print Friendly, PDF & Email