Lipcowe spotkania pod chmurką! 🌞🌞🌞

Wakacje z Biblioteką Publiczną

Gminy Zamość w Mokrem

Lipcowe spotkania pod chmurką

Wakacje z Biblioteką to świetna okazja do zabaw na świeżym powietrzu. Tegoroczną akcję letnich zajęć postanowiłam poświęcić spotkaniom z zaproszonymi osobami. Na pierwszych warsztatach kulinarnych w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość w Mokrem gościliśmy Panią Anię Zgnilec. Podczas drugiego spotkania odbyliśmy wycieczkę do pobliskiego Aeroklubu, gdzie naszym przewodnikiem był Pan Krzysztof. Kolejne warsztaty pod chmurką i kolejny gość – Pani Teresa Rypulak, i tym razem zajęcia florystyczne. 15 lipca zaproszenie przyjęły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mokrem – Panie Renata Soboń i Beata Wichorowska, z którymi przeprowadziłam wspaniałe warsztaty ze zdobienia słoiczków. Za nami także warsztaty teatralne – gość honorowy Pani Danuta Łyś w trakcie tego spotkania  podzieliła się z uczestnikami nie tylko pozytywną energią i dobrą radą, ale również nauczyła nas zabawnych, choć nieco zapomnianych rymowanych wierszyków, które wywołały na twarzach dzieci niejeden spontaniczny uśmiech radości.

Przed nami kolejne zajęcia i kolejni goście.

Już 22 lipca zaproszenie na spotkanie z dziećmi przyjął Sołtys miejscowości Mokre, Pan Grzegorz Antoniuk. W tym dniu na uczestników czeka w naszej bibliotece wiele zabaw i rozgrywek ruchowych.

27 lipca Funkcjonariusze Służby Więziennej z Zamościa opowiedzą dzieciom w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość w Mokrem, że nie tylko policjant czy żołnierz nosi mundur i chroni społeczeństwo. Wizyta gości, to jednocześnie moc atrakcji: możliwość zapoznania się z umundurowaniem funkcjonariuszy, prezentacja środków ochrony stosowanych w szeregach Służby Więziennej, pokaz psa tropiącego, jeśli będzie taka możliwość – zapoznanie się z pojazdem operacyjno-konwojowym, który znajduje się na wyposażeniu jednostki (spotkanie udało mi się zorganizować dzięki uprzejmości Pana Pawła Łyś. Dziękuję!).

W tym samym dniu zaproszenie przyjęła młodzież z Młodzieżowej Rady Gminy Zamość, która włączy się w kolejny etap zajęć pod hasłem „Detektywi w Bibliotece”.

Przed nami jeszcze wiele zabaw i spotkań, na które serdecznie zapraszam! (szczegółowe informacje pod nr tel. 84 616 65 64)

Raz jeszcze dziękuję dotychczasowym gościom!!!!!!!

(BPGZ, Bibliotekarz Anna D.)