Wesoły teatrzyk! 🌞

Wakacje z Biblioteką

Wesoły teatrzyk pod chmurką!

20 lipca 2021

Wakacje z Biblioteką - 20.07.2021 wesoły teatrzyk pod chmurką

W programie:

– Letnie kino w bibliotece

– Bajka, wierszyk, rymowanka… Dziś czytamy głośno bajkę o „Czerwonym Kapturku” (czyta Pani Danuta Łyś), a to z okazji święta, jakie miało miejsce dzień wcześniej – 19 lipca obchodzimy Dzień Czerwonego Kapturka. Chyba każdy wie, kim był Czerwony Kapturek? Nie? Porozmawiajmy zatem o najsłynniejszej dziewczynce na świecie? (pogadanka)

– Zagadki tematyczne, rebusy, krzyżówki, quizy, bajkowe kalambury…

– Nasz dzisiejszy gość, Pani Danusia – w trakcie zajęć z dziećmi podzieliła się nie tylko pozytywną energią i dobrą radą, ale również nauczyła nas zabawnych, choć nieco zapomnianych, rymowanych wierszyków, które wywołały na twarzach uczestników niejeden spontaniczny uśmiech radości 🙂 DZIĘKUJEMY !!!!

– Zabawy w teatrzyk. Grupa teatralna „Bez Maski” w tym dniu udostępniła uczestnikom profesjonalną inscenizację i kostiumy. Kilka poprawek, wskazówek i gotowe! Dzieci przygotowują się do występu. Dwie grupy, jedna bajka i dwie inscenizacje (w trakcie warsztatów – przebieranki, malowanie twarzy)

– Gry i zabawy na zielonej trawce

– Zajęcia zakończyliśmy wypożyczeniami książek

DZIĘKUJĘ za wspólną zabawę!

Szczególne podziękowania dla Pani Danuty Łyś za przyjęcie zaproszenia i wniesienie w dzisiejsze zajęcia potężnej dawki radości!!!! Dziękuję również Paniom z KGW Mokre za udostępnienie rekwizytów i kostiumów !!!! (BPGZ; bibliotekarz Anna D.)