Realizacja inicjatywy oddolnej Klub Seniora Susełek w ramach konkursu – Blisko realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Zamość

8 sierpnia 2023 o godz. 7:00 w Hubalach rozpoczęła się realizacja inicjatywy oddolnej Klub Seniora Susełek w ramach konkursu – Blisko realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Zamość z/s w Mokrem pt. „Biblioteka Blisko Ciebie” w ramach Priorytetu 1: Poprawa oferty bibliotek publicznych. Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Nasza inicjatywa miała na celu poznanie i poszerzenie naszej wiedzy o regionie jej walorach krajoznawczych i kulturalnych. Inspiracją do naszej podróży były książki i przewodniki, które można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Nałęczów to pierwszy przystanek na naszej drodze, gdzie przystrojeni w piękne kapelusze ruszyliśmy na spotkanie i przybliżenie literatury i jej twórców przebywających często w tym urokliwym miasteczku.

Kolejny przystanek naszej podróży to Wąwolnica i niesamowite doznania nie tylko religijne, ale i krajoznawcze ponieważ przejazd wąwozami głębokimi i ciemnymi jak w tunelu dało nam niesamowite wrażenia.

Ugościły nas pięknie panie z Regionalnego Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju „Wokół Bystrej” w Celejowie. Celojowskie stowarzyszenie działa już 12 lat i naprawdę ma się czym pochwalić, zrealizowali wiele projektów i podjęli wiele inicjatyw wspomagających lokalną społeczność. Opowiadaniom i wymianie doświadczeń nie było końca.

Po obiedzie pojechaliśmy do Końskowoli, gdzie zwiedziliśmy i posmakowaliśmy produktów naturalnych z płatków i owoców dzikiej róży wyprodukowanych w „Manufakturze Różanej”.

Na zakończenie tak ciekawie i intensywnie spędzonego dnia, nie mogło zabraknąć występu klubowiczek dla naszych gospodarzy. Panie z Klubu Seniora przedstawiły cztery skecze, które spotkały się z żywiołowym odbiorem. Zaraziłyśmy swoimi występami panie ze stowarzyszenia, stwierdziły, ze też podejmą działania w kierunku stworzenia kabaretu.

Prezes Klubu Seniora Susełek Teresa Bil