Realizacja inicjatywy oddolnej Klub Seniora Susełek w ramach konkursu – Blisko realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Zamość z/s w Mokrem

9 sierpnia 2023 to kolejny dzień realizacji inicjatywy oddolnej Klub Seniora Susełek w ramach konkursu – Blisko realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Zamość z/s w Mokrem pt. „Biblioteka Blisko Ciebie” w ramach Priorytetu 1: Poprawa oferty bibliotek publicznych. Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Kolejnym etapem naszego wyjazdu były odwiedziny w Parku Miliona Róż i Zabytków Kresowych w Kazimierzu Dolnym. Wspaniała podróż po najważniejszych budowlach kresów wschodnich chociaż miniaturowych, ale oddających urok i znaczenie historyczne i sentymentalne, w otoczeniu miliona róż o niesamowitych barwach i zapachach z całego świata. Niezapomniana lekcja historii wpleciona w oszałamiające zapachy i kolory.

Tyle razy odwiedzany, ale kryjący jeszcze wiele tajemnic i nieznanych faktów i miejsc. Zwiedziliśmy Kazimierz Dolny niezwykle urokliwe i bardzo klimatyczne miasteczko województwa lubelskiego. Czas wolny i spokojne klimatyczne spacery w promieniach sierpniowego słońca.

Nie mogliśmy oczywiście nie skorzystać z rejsu statkiem po Wiśle. Okazało się, że nie wszyscy seniorzy mieli okazję wcześniej odbyć taki rejs.

Trochę zmęczeni, ale zadowoleni seniorzy, pełni niezapomnianych wrażeń i doznań mogli chociaż na chwilę oderwać od codzienności i swoich obowiązków.

Prezes Klubu Seniora Susełek Teresa Bil