Zajęcia wakacyjne „Wakacje z Dziećmi Tylko w Bibliotece”

10 sierpnia 2023r . odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci w ramach zajęć wakacyjnych w bibliotece ph. „Wakacje z Dziećmi Tylko w Bibliotece”, Codziennie czytamy i opowiadamy.

Warsztaty kulinarne – moje orientalne gofry wg. przepisu Koła Gospodyń Wiejskich z Sitańca.

Od samego rana panie Basia, Krysia i Zosia przygotowywały wiktuały na warsztaty, a dzieciaki przystrojone w fartuszki i wyposażone w sprzęt AGD z zapałem przystąpiły do pracy, której efektem były przepyszne goferki, malowane puszystą bitą śmietaną i dodatkowo okraszone soczystymi owocami.

Każdy otrzymał oryginalny przepis, aby w domu można było przypomnieć sobie i powtórzyć wspaniałe smaki.

Warsztaty florystyczne – nie mogło zabraknąć również zajęć manualnych dla wytrwałych. Zrobiliśmy przepiękne kwiaty z bibuły, które następnie przymocowaliśmy do pasków brystolu i w ten sposób powstały niepowtarzalne wianki na głowę.

Tego dnia było smacznie, wesoło i kolorowo.