Karnawałowe Danie dla Mola w Bychawskim Centrum Kultury.

4

„Ostatkowy wieczór, dobra literatura, wyjątkowe smaki, gorące rytmy, 100 i więcej dowodów na to, że czytanie podniebieniem jest i możliwe, i bardzo przyjemne a także mnóstwo niespodzianek…” – takich wrażeń obiecywali i z całą pewnością dostarczyli organizatorzy konkursu literacko-kulinarnego DANIE DLA MOLA.

Dla ciekawych, krótka informacja o wydarzeniu zaczerpnięta ze strony organizatora konkursu – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie: „Danie dla Mola to konkurs literacko-kulinarny, ogłaszany 2 razy w roku, zimą i latem, do którego może przystąpić każdy, niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu, miejsca zamieszkania […]. Konkurs przeznaczony dla każdego kto lubi książki i bez trudu odnajduje się w kuchni […]. Zadanie konkursowe polega na odnalezieniu w dowolnej książce z literatury pięknej opisu przygotowywania lub delektowania smakiem jakiejś potrawy, napoju, deseru…, którą można zaserwować podczas karnawałowego przyjęcia. Można było także napisać własny utwór (opowiadanie, wiersz …). Rozstrzygnięcie konkursu odbywa się w jednej z bychawskich knajpek. Podczas uroczystego finału ożywiamy literackie receptury: czytamy, przyrządzamy, delektujemy smakiem. Przy okazji próbujemy udowodnić, że czytanie podniebieniem jest, i możliwe, i przyjemne”.

I faktycznie było smacznie i przyjemnie (przekonały się o tym osobiście Panie z koła DKK oraz SBP – z oddziału w Sitańcu) !!!

Serdecznie zachęcamy do udziału w kolejnych literacko-kulinarnych zmaganiach! (Anna D.)