Hasło nocy 2023 roku brzmiało: ABSURD NIE CZYTAĆ

Absurdem było by oczywiście nie wziąć udziału w tegorocznej Nocy w Bibliotece.

A kto wziął udział to wie, że po obejrzeniu dwóch wystaw fotograficznej i kamieni i minerałów oraz po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji i wykładu o dzikiej, wspaniałej i nie skażonej Kanadzie przyszedł czas na występy naszych ulubionych i uznanych zespołów.

Tej nocy, czyli 6 października 2023r. wystąpił dla nas Klub Seniora Susełek ze skeczami sytuacyjnymi. Już nie pierwszy raz gościliśmy w naszych progach przewodniczącą Teresę Bil i jej Susełki. Panie są bardzo aktywne, zarażają soją witalnością, pomysłami i odwagą w licznych występach i wyjazdach. Tego wieczoru obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy kabarety pt, „Pani z miasta i pani ze wsi” oraz „Biuro rzeczy znalezionych”.

Kabarety sytuacyjne w wykonaniu naszych seniorek rozweseliły i rozśmieszyły swoim występem uczestników nocy.

Panie z Klubu Seniora Susełek rozśmieszyły zebranych do łez, a męski zespół Chyżanie z Chyżej rozśpiewali i roztańczyli zebranych. Występ Panowie rozpoczęli znanym utworem „Tańcz ze mną moje życie”, który otworzył całą gamę piosenek znanych, lubianych i porywających do tańca. Sympatycznych Panów w składzie: Andrzej Sikora, Ireneusz Szewczuk, Janusz Bis, Edmund Hałasa i Andrzej Pokrywka – gościliśmy już w wielokrotnie w bibliotece i myślę, że jeszcze nie raz będą uświetniać i uprzyjemniać nasze spotkania.

Występ naszych artystów spotkał się z ogromnym entuzjazmem i przyprawił wszystkich uczestników spotkania o dobry humor pomimo późnej pory.

Już dziś zapraszam za rok na kolejną edycję Nocy w Bibliotece, na pewno będzie równie ciekawa i zajmująca.

Elżbieta Stankiewicz – Dyrektor BPGZ w Mokrem