„Dzień Susła” 🦋🌞🌷 w Mokrem

„Dzień Susła” 🦋 🌞 🌷 w Mokrem

DZIEŃ SUSŁA w Mokrem (kolaż ze zdjęć)

W niedzielę 24 lipca 2022 r., na boisku śródleśnym w Mokrem, odbył się festyn rodzinny pod nazwą „Dzień Susła”. Korzystając z okazji Biblioteka Publiczna Gminy Zamość przygotowała dla świętujących stoisko z atrakcjami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zagadki literackie, za odgadnięcie których każdy mógł wybrać dla siebie lub bliskiej osoby drobną nagrodę rzeczową w formie książki, zabawki, flakonika perfum opatrzonego sentencją. Jako dodatek do nagrody uczestnicy loteryjki otrzymywali balonową biedronkę, zaś w ramach kreatywnych zabaw z kolorowymi drucikami dzieci tworzyły bransoletki w kształcie różyczek. Tradycyjnie wokół naszego stoiska unosiły się mydlane bańki – jak się okazuje ta zabawa przyciąga nie tylko najmłodszych, ale również i dorosłych.

Tego dnia nasza biblioteka przeprowadziła wśród mieszkańców Gminy Zamość anonimową ankietę (przygotowaną w ramach projektu „BLISKO”, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury). Zgromadzone informacje posłużą nam do oceny aktualnych potrzeb czytelniczych wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów. Wszystkim, którzy zechcieli chwilę pochylić się nad formularzem, serdecznie dziękujemy i oczywiście zapraszamy do BIBLIOTEKI! 🙂

(BPGZ z/s w Mokrem, Anna Dubel)