Piknik historyczny „Od Natury do Kultury”🦋🌞🌷 Lipsko Polesie

Piknik historyczny 🦋 🌞 🌷 „Od Natury do Kultury”

II piknik historyczny Od Natury do Kultury w Lipsku Polesiu (kolaż ze zdjęć)

W niedzielę10.07.2022 na terenach zielonych przy Centrum Geoturystycznym w Lipku Polesiu  odbył się II piknik historyczny „od Natury do Kultury

Piknik rozpoczął się przemarszem delegacji sołectw i prezentacja „sołeckich stoisk słowiańskich” oraz średniowiecznej osady „Drużyny Grodów Czerwieńskich”. Pokazów warsztatów rzemieślniczych: zielarskich, tkackich, hafciarskich, rękodzielniczych, kulinarnych, plastycznych.

Były również stoiska promocyjne lokalnych wystawców i instytucji. Swoje stoisko miała też BIBLIOTEKA, gdzie można było zdobyć atrakcyjną książkę bądź też gadżet.

W ramach projektu Blisko – Narodowego Centrum Kultury w który zaangażowana jest biblioteka odwiedzający stoisko biblioteki wypełniali ankietę, która pozwoli  zdiagnozować potrzeby czytelnicze mieszańców naszej gminy.

Pośród  małych dam cieszyły się wyroby z koralików, które same musiały sobie zrobić, zabawa była przednia. Starsi brali udział w zgaduj zgaduli i dostawali flakonik perfum z cytatem dotyczącym książek i czytania.

z bibliotekarskim pozdrowieniem  Urszula Tłuczek

[treść relacji przekazana za pośrednictwem Dyr. Biblioteki i zgodna z otrzymaną wersją]