bo okazji by się spotkać nie brakuje :)

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 📖

oraz Światowy Dzień Ziemi 🌎

– okazją do spotkania się w bibliotece!

22.04.2022 r. - Światowy Dzień Ziemi i Światowy Dzień Książki i Praw Atorskich

22 kwietnia br., Biblioteka Publiczna Gminy Zamość w Mokrem włączyła się w tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi; jednocześnie to samo spotkanie było okazją do celebrowania Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W wydarzeniu uczestniczyły czytelniczki, członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz Panie z Klubu Seniora „Susełek” z Hubal. Przybyłych na spotkanie powitała Dyrektor Biblioteki – Elżbieta Stankiewicz. Niestety zaplanowana wizyta gościa specjalnego nie doszła do realizacji, jednakże uczestniczki chętnie skorzystały z przygotowanego przez bibliotekę „planu awaryjnego:)”. Ostatecznie w programie spotkania znalazły się: prezentacja multimedialna pod hasłem „Dzień Ziemi”, krótkie quizy online nawiązujące do powyższych świąt (materiały zebrała i oprac. bibliotekarz Anna), wystawa książek tematycznych ze zbiorów biblioteki, video-nagranie ze spotkania autorskiego z Wiolettą Piasecką, a na koniec książka niespodzianka i symboliczna róża dla każdego odwiedzającego nas w tym dniu! (książka i róża, to symbole Światowego Dnia Książki).

Ostatecznie cele zorganizowanego spotkania zostały osiągnięte: oprócz mile spędzonego czasu; żywych dyskusji o literaturze; rozmów poruszających problemy środowiskowe naszej planety i przy okazji wielu innych życiowych tematów…, przybyłe na spotkanie Panie wspólnie z nami celebrowały, te dwa szczególne dni w roku – 22 i 23 kwietnia (wspomnę jeszcze, że pierwszej z tych dat przyświeca hasło 2022 r. „Invest in our planet – Zainwestuj w naszą planetę”).

Dziękujemy Paniom za obecność i żywą dyskusję podczas spotkania! (AD)