Zajęcia wakacyjne ph. „Wakacje z Dziećmi Tylko w Bibliotece”

19 lipca 2023 roku odbyły się drugie tego lata zajęcia wakacyjne ph. „Wakacje z Dziećmi Tylko w Bibliotece”, Codziennie czytamy i opowiadamy.

Dzień Czerwonego Kapturka przypada na 19 lipca.

Z pewnością każde dziecko zna bajkę o Czerwonym Kapturku, w dodatku słyszało bądź czytało ją nie raz. A jeśli ktoś z nas nie pamięta bądź jakimś cudem nie zna historii tej małej dziewczynki, dzień ten jest świetną okazją do poznania lub przypomnienia jej sobie.

Tego dnia w bibliotece przygotowaliśmy pacynki głównych bohaterów naszej bajki. Wycinaliśmy, kolorowaliśmy i odolejaliśmy patyczki umożliwiające nam trzymanie figurek z papieru.

Przygotowaliśmy również scenografię w postaci domku babci i lasu, którym wędrował Czerwony Kapturek.

Dwie grupy młodych aktorów teatrzyku kukiełkowego przedstawiło młodej widowni własną interpretację historii i przygód Czerwonego Kapturka.

Było muzycznie, wesoło, kolorowo i gwarnie.