XV edycja konkursu plastycznego – Poezja i Bajka Słowem i Pędzlem Malowana

29 listopada 2023 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość odbyło się rozstrzygniecie XV Edycji Konkursu Plastycznego pod patronatem Wójta Gminy Zamość ph. Poezja i Bajka Słowem i Pędzlem Malowana. W składzie komisji Zofia Kosiorek – Poździk przewodnicząca oraz członkowie komisji Robert Gomułka i Elżbieta Stankiewicz. Na konkurs wpłynęło 315 prac plastycznych w sześciu kategoriach wiekowych: przedszkole, kategoria kl. „0”, kategoria kl. I – III; kategoria kl. IV – VI; kategoria kl. VII – VIII oraz osoby dorosłe.

Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria Przedszkole:

I miejsce zajął: Leon Płachciński Przedszkole Miejskie Nr 14 w Zamościu. II miejsca zajęły: Amelia Bondyra i Olaf Szczerbik z Oddziału Przedszkolnego w Żdanowie. III miejsca zajęli: Alicja Nogas, Zuzanna Małyszek i Antoni Walkowiak z Oddziału Przedszkolnego w Lipsku oraz Maria Płachcińska, Przedszkole Miejskie Nr 14 w Zamościu. Wyróżnienia otrzymali: Cezary Gmitrzuk i Szymon Mielnik z Oddziału Przedszkolnego w Lipsku, Cezary Cyc, Przedszkole Miejskie Nr 12 w Zamościu, Alicja i Weronika Urbańska Przedszkole SP w Zawadzie oraz Gabriela Adamowicz Przedszkole SP w Żdanowie.

Kategoria kl. „0”, I miejsca zajęli: Michalina Kłonica i Szymon Kania SP w Żdanowie. II miejsca zajęli: Hanna Herc SP w Borowinie Sitanieckiej, Oliwia Łyś, Przedszkole Miejskie Nr 14 w Zamościu

oraz Aleksander Wójtowicz SP w Żdanowie. III miejsca zajęli: Maksymilian Dudek, Martyna Łowicka, Laura Pakuła, Olivia Kapłon i Milena Prokopowicz SP w Żdanowie. Wyróżnienia: Emilia Kujda SP w Białowoli, Antoni Sagan, Emilia Rzemieniak SP w Wysokiem, Franciszek Bełz MDK w Zamościu, Laura Ziarkiewicz PM Nr 14 w Zamościu, Maksymilian Lis, Michalina Wróbel i Szymon Zaśko SP w Zawadzie oraz Aleksandra Maślana i Wiktor Bury SP w Żdanowie.

Kategoria kl. I – III, I miejsce zajęli: Natalia Olech i Krzysztof Wójtowicz SP w Pniówku, Wojtek Kania, Ada Oryszczak i Laura Winnicka MDK w Zamościu, Emilia Galant, Natalia Adams i Zuzanna Nowicka SDW w Zamościu. II miejsca zajęli: Laura Buczyńska SP w Białowoli, Nikola Wileńska i Milena Kot SP w Pniówku oraz Klara Jakubczak MDK w Zamościu. III miejsca zajęli: Milena Nowakowska, Mateusz Smyk, Jan Nogas i Julian Piróg SP w Lipsku oraz Maksymilian Walkowiak SP w Żdanowie. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Małecka SP w Białowoli, Kinga Artymiak, Amelia Rycaj i Jakub Jarosławski SP w Borownie Sitanieckiej. Weronika Łaba, Michalina Pasierbiewicz, Olga Sieczarz i Marcelina Szwajkowska MDK w Zamościu. Mateusz Staniak, Miłosz Tur, Witold Pakuła, Jakub Telenga, Natalia Zgnilec SP w Płoskiem. Maja Karchut SP w Pniówku. Anna Makowska, Kamil Kulasza, Bartosz Czubek, Karol Pakuła, Anna Karabin, Emilia Maślany, Krzysztof Czubek i Szymon Dziędziurko SP w Wólce Wieprzeckiej.

Wojtek Garbaty, Emilia Gil, Diana Kobryń, Szymon Staszczuk, Franciszek Suszyna i SP w Wysokiem.

Mikołaj Kwiecień, Julia Lewandowska, Antoni Makowski, Hanna Machałek, Kinga Wróbel, Dominik i Szymon Zych SP w Zawadzie. Tymon Księżyk, Dawid Nosek, Emilia Wróbel, Natalia Pawłowska, Rozalia Adamczyk, Weronika Czerniak, Arleta Bielińska, Agata Szponar, Marcelina Lipiec, Gabriela Iwańczyk, Wiktoria Wiśniewska i Zuzanna Pawelczyk, SP w Żdanowie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom, rodzicom i nieustannie zapraszamy do kolejnych edycji konkursu plastycznego Poezja i Bajka słowem i pędzlem malowana.

Print Friendly, PDF & Email