Wyniki Konkursu „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – PATRON ROKU 2020”

Wyniki Konkursu

„ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – PATRON ROKU 2020”

cytat: "Jeszcze będzie pięknie. Mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" (Jan Paweł II). Obrazek dekoracyjny z okazji ogłoszenia wyników konkursu prasowo-czytelniczego "ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - PATRON ROKU 2020".

Nasza biblioteka cyklicznie organizuje konkurs prasowo-czytelniczy. Jak co roku tematyką nawiązuje on do ważnych rocznic, wydarzeń historycznych lub też, jak to ma miejsce w br., patronów ustanowionych przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Nie było zatem zaskoczeniem dla naszych czytelników, że tegoroczny kupon konkursowy dotyczy właśnie osoby Karola Wojtyły. Tym drobnym gestem Biblioteka Publiczna Gminy Zamość chciała uhonorować 100. rocznicę urodzin wielkiego Papieża Polaka. Dokładnie 18 maja 2020 r. jeden z największych autorytetów przyszedł na świat. „Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy. Jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniła Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski” – czytamy w uchwale Sejmu, który ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Wiele dobrego o tym patronacie chciałoby się powiedzieć, jeszcze więcej zostało już wypowiedziane przez innych. Informacje o tym niezwykłym człowieku, treści jego przesłań, myśli, dzieł – są powszechnie dostępne i bez problemu każdy odnajdzie w nich coś dla siebie. Na czym jednak mi zależało, na co chciałam zwrócić szczególną uwagę na kartach kuponu konkursowego, to wychwycenie kilku cennych słów papieża rodaka, które swoim przesłaniem będą krzepić czytelników w tych trudnych czasach, jakie zafundował nam korona-wirus. Nie był to prosty wybór; niemal z każdego tekstu papieża z Wadowic można wysnuć cenne przesłanie; cała nauka Jana Pawła jest uniwersalna i ponadczasowa. Z tego nurtu przesłań ku pokrzepieniu przytoczę jeden cytat, który wyjątkowo zapadł mi w pamięć i serce: „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie!”. Takiej wiary w lepsze czasy życzymy nie tylko uczestnikom tegorocznego konkursu, ale wszystkim naszym czytelnikom! Szczerze zachęcamy do studiowania nauk Jana Pawła II, warto z tej skarbnicy mądrych słów czerpać rady, które trafią do każdego z osobna oraz wszystkich razem.

Wracając do naszego konkursu online, pod hasłem „Święty Jan Paweł II – PATRON ROKU 2020” – czas na najważniejsze… na ogłoszenie wyników. W tegorocznym konkursie prasowo-czytelniczym udział wzięło 58 osób, z czego 32 uczestników wypełniło kupon niemal bezbłędnie. Tylko jeden uczestnik nadesłał kupon rozwiązany poprawnie w 100%, a jest nim Antoni Bartoń (Bortatycze). Dla wyjaśnienia: w pytaniu nr 8 („Jakie motto Jan Paweł II wpisał w swój herb papieski?”), jako odpowiedź należało zaznaczyć zarówno łac. „Totus Tuus”, jak i pol. „Cały Twój”. To był w zasadzie jedyny haczyk w kuponie, dlatego komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrodę specjalną Antoniemu oraz trzydzieści dwie nagrody uczestnikom, którzy poza tym pytaniem bezbłędnie wypełnili inne punkty. I tak wśród osób nagrodzonych w kategorii „dzieci i młodzież”, znaleźli się: Adrian Lenczewski (Lipsko), Agata Łapa (Lipsko), Agnieszka Rokosz (Lipsko), Aleksandra Kurzępa (Pniówek), Alicja Krępińska (Pniówek), Amelia Lupa (Białowola), Bartosz Łyś (Lipsko), Damian Zielonka (Pniówek), Emilia Lupa (Białowola), Hanna Kudyk (Lipsko), Jakub Zawadzki (Pniówek), Jan Szpindor (Pniówek), Julia Zielonka (Pniówek), Kacper Kraczykiewicz (Lipsko), Kacper Rokosz (Lipsko), Karolina Michońska (Łabunie), Klaudia Puhacz (Pniówek), Ksawery Bondyra (Białowola), Magdalena Kudyk (Pniówek), Magdalena Małek (Pniówek), Maja Jargieło (Pniówek), Maja Kudyk (Lipsko), Mikołaj Iwaniak (Lipsko), Miłosz Łapa (Lipsko), Patryk Sierkowski (Lipsko), Paulina Łapa (Lipsko), Paulina Puhacz (Pniówek), Paweł Detko (Lipsko), Piotr Szpindor (Pniówek), Sebastian Borowiec (Lipsko), Szymon Krzyszczuk (Lipsko), Szymon Włoch (Pniówek), Zosia Ziemińska (Pniówek).

Nagrody otrzymują również Pani Anna Zgnilec (Zawada) i Pan Maciej Turos (Żdanów), którzy nadesłali kupony w ramach kategorii „osoby dorosłe”.

Gratulujemy!!!

Wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w naszym konkursie (bez względu na wynik) tradycyjnie otrzymają drobne nagrody, natomiast osoby wymienione wyżej – nagrody wraz z dyplomem zatwierdzonym własnoręcznym podpisem Dyrektor Biblioteki Elżbiety Stankiewicz oraz Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego, który corocznie obejmuje mecenat nad konkursami organizowanymi pod sztandarem naszej biblioteki. Po odbiór nagród zapraszamy od 9 czerwca w godzinach pracy Biblioteki Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem (godz. 8:00 – 16:00; adres: Mokre 116, 22-400 Zamość). W razie pytań proszę kontaktować się pod numerem telefonu 84 616 65 64.

Niestety ze względów bezpieczeństwa nie możliwe było zorganizowanie rozstrzygnięcia konkursu w sposób tradycyjny, a więc w gmachu głównej siedziby biblioteki. Dla podkreślenia jednak znaczenia każdego działania na rzecz kultywowania ważnych tradycji, dat, wydarzeń, a w tym przypadku osoby JANA PAWŁA II, także doceniając wkład wszystkich uczestników – specjalnie dla Was Telewizja Internetowa TV Zamość nagrała oficjalne przemówienie Dyrektor Biblioteki Elżbiety Stankiewicz oraz Wójta Gminy Zamość Pana Ryszarda Gliwińskiego. Serdecznie zachęcam Państwa do odsłuchania słów, które w tym kontekście stanowią część cennej nagrody! (https://gminazamosc.tv/tv/17471-konkurs-o-sw-janie-pawle-ii-rozstrzygniety/)

Jeszcze raz gratulujemy i zachęcamy do udziału w trwającym już konkursie pod hasłem „30 lat samorządności w Polsce”.