MALOWANE POEZJĄ

Podsumowanie XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ”

Gminna Biblioteka w Aleksandrowie wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów zorganizowała trzynastą edycję konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wójt Gminy Aleksandrów, natomiast patronat medialny: Portal SBP.pl „Poradnik Bibliotekarza”, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”.

Na konkurs wpłynęło z terenu całej Polski 1055 prac w trzech kategoriach wiekowych (kl. I – III, IV – V, VI – VIII). W puli prac nagrodzonych oraz nominowanych do wystawy znalazły się prace nadesłane z terenu Gminy Zamość:

Kwalifikacja do wystawy
w kategorii kl. I – III szkoły podstawowej:

Amelia Szewczuk (Żdanów)
za pracę inspirowaną wierszem Marii Duławskiej „Wiosna”
Lena Sobczuk (Żdanów)
za pracę inspirowaną wierszem Marii Duławskiej „Jesień”
Ksawery Bondyra (Białowola)
za pracę inspirowaną wierszem Marii Duławskiej „Lis”

Kwalifikacja do wystawy
w kategorii kl. VI – VIII szkoły podstawowej:

Aleksandra Filipiuk (Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu)
za pracę inspirowaną utworem Kazimierza Surzyna „Litania”

GRATULUJEMY!!!
Ze względu na stan epidemiologiczny uroczystość podsumowania konkursu został odwołana. Autorów powyższych prac serdecznie zapraszamy po odbiór nagród wraz z dyplomem do głównej siedziby Biblioteki Publicznej Gminy Zamość w Mokrem (Adres: Mokre 116, 22-400 Zamość) w godzinach pracy biblioteki.