Tydzień Bibliotek 2022 FB KALINOWICE 📖

Tydzień Bibliotek 2022

FB KALINOWICE

Tydzień Bibliotek w BPGZ Filia Kalinowice (na zdjęciu dzieci wraz z nauczycielką w bibliotece)

Tydzień Bibliotek 8-15 maj 2022

FB KALINOWICE

W dniach 8-15 maja swoje święto miały biblioteki i bibliotekarze i oczywiście czytelnicy. Święto miało na celu promocję biblioteki i czytelnictwa. W tym roku obchodzona była XIX edycja tej akcji pod hasłem „Biblioteka -świat w jednym miejscu’”. W ramach tej akcji w bibliotece w Kalinowicach odbyły się spotkania z książka, w których uczestniczyli młodzi czytelnicy bibliotek z klas pierwszych:

11.05.2022-klasa I A Kalinowice

12.05.2022 klasa I B i I C Kalinowice

Uczestnicy spotkań zwiedzali bibliotekę , obejrzeli zbiory i mieli okazje porównać piękne kolorowe książeczki i książkami nawet z 1860 r. Wysłuchali także krótkiego opowiadania jak się z nimi we właściwy sposób obchodzić, aby jak najdłużej nam służyły. Stworzyliśmy plakat” Prośba książki” który zabrali do swojej klasy . Dzieci poznały zasady korzystania z księgozbioru biblioteki wypożyczania książek zaprezentowanych na zajęciach. Dowiedziały się co należy zrobić aby zostać czytelnikiem biblioteki. Dzieci wykazały się znakomitą znajomością baśni sprawnie rozwiązując zagadki i quizy .Wspólnie stworzyliśmy bardzo strasznego mola który grasuje w porach nocnych w bibliotece , tak naprawdę to wyszedł zabawny a nie straszny. Na koniec zostały obdarowane cukierkami i zakładkami z informacją o Bibliotekach Gminy Zamość. To spotkanie miało być zachętą i motywacją do częstego sięgania po książkę. Życzę wszystkim czytelnikom częstego zaglądania do biblioteki tam czekają na Was ciekawe książki i bibliotekarze.

starszy kustosz Urszula Tłuczek

[relacja z wydarzenia zawiera treści przekazane za pośrednictwem Dyr. Biblioteki i zgodne z otrzymaną wersją]