Spotkanie z Jarosławem Siekiem – Tydzień Bibliotek, FB Wysokie 📖

Tydzień Bibliotek w BPGZ Filii Wysokie (zdjęcie grupowe ze spotkania z Jarosławem Siekiem)

Pan Jarosław Siek w ramach Tygodnia Bibliotek spotkał się również z przedszkolakami z grupy 3-4 latków oraz 6 latków ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem. Autor ten czas poświęcił na rozmowie o tym, jak pisze się książki, o tym kto to jest pisarz, ilustrator, komiksiarz, kto zajmuje się poprawianiem błędów ortograficznych i nie tylko. Potem wraz z maluchami zastanawialiśmy się, kto może zostać bohaterem bajki. Tutaj wyobraźnia dzieci nie zawiodła, bo okazało się, że nawet roślinka może być bohaterem, najmniejsze stworzonko lub jakiś przedmiot. Autor nawiązując do tego, co powiedziały dzieci zaznaczył, (i dzieci oczywiście się z tym bezapelacyjnie zgodziły) że aby zostać pisarzem trzeba mieć ogromną wyobraźnię, którą możemy rozwijać i kształtować poprzez czytanie. Na zakończenie Pan Jarosław przeczytał kilka własnych tekstów oraz zaprezentował kolejną swoją bajkę, tym razem o bałaganiarzu, pt. „Bródki”.

[relacja z wydarzenia zawiera treści przekazane za pośrednictwem Dyr. Biblioteki i zgodne z otrzymaną wersją]