Rodzinne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Książki dla dzieci 📖❤️

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 📖❤️

Rodzinne warsztaty plastyczne w Bibliotece w Mokrem

2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w BPGZ Mokre (warsztaty plastyczne, na zdjęciu uczestnicy i ich prace - kolaż)

2 kwietnia 2022 r., w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość w Mokrem, odbyły się plastyczne warsztaty rodzinne zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Był to jeden z punktów programu, jaki biblioteka przygotowała na tę okoliczność. Główny motyw wydarzenia stanowiło spotkanie autorskie z Jarosławem Siekiem, twórcą wielu ciekawych książeczek, komiksów dla najmłodszych. W oparciu o publikacje Pana Jarosława powstało kilka oryginalnych bajek obrazkowych. Najnowszą z nich (pt. „Łebski MIKI szef kliniki, kontra śmieci i śmietniki”) obecne na spotkaniu dzieci miały okazję obejrzeć w naszej bibliotece!

2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w BPGZ Mokre (zakładki do książek - prace plastyczne)W ramach części artystycznej – uczestnicy tworzyli zakładki do książek, według własnego pomysłu, ale istniała też możliwość zainspirowania się wcześniej przygotowanymi w bibliotece wzorami. W prace plastyczne zaangażowali się nie tylko najmłodsi czytelnicy, bo również ich rodzice, babcie… Efektem wielopokoleniowej współpracy są cudne zakładki!!!!

(część plastyczną spotkania przygotowała Anna D.)