NOC W BIBLIOTECE 2018

17.05.2018 r.

NOC W BIBLIOTECE 2018. Prelekcję podróżniczą w stand-upowej formie, poprowadzili: Sebastian Hennig i Mateusz Matuszewski. Na zdjęciu grupowym Panowie prowadzący prelekcję, Dyrektor Biblioteki oraz czytelniczki.


W programie:

– Występ zespołu „SZYBKI KWARTET” ze Zwierzyńca

– Prelekcję podróżniczą w stand-upowej formie, poprowadzili:
Sebastian Hennig i Mateusz MatuszewskiNiemożliwe nie istnieje”,

to hasło zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Gminy Zamość 17 maja 2018r. już po raz szósty „Nocy w Bibliotece”. Głównym tematem były podróże te małe, czyli bliskie i te dalekie, czyli przez kontynenty. Z tak całkiem bliska przyjechał do nas i uświetnił nasze spotkanie „Szybki kwartet” ze Zwierzyńca. Kwartet wykonał dla nas kilka utworów polskich i zagranicznych piosenkarzy. Wokalistka kwartetu Pani Anna Bezpalko – Wasiołek stwierdziła, że „Szybki kwartet” jest jak BIBLIOTEKA, ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z kwartetem odbyliśmy podróż po światowych i polskich hitach muzyki rozrywkowej. Były to utwory: wokalne (a capella), liryczne, satyryczne, muzyka gospel na 3 i 4 głosy, instrumentalne i wokalno-instrumentalne z akompaniamentem fortepianu i gitary oraz śpiewającej grającej piły.

I tak z podróży muzycznej przenieśliśmy się w podróż stopem z Europy do Azji. Troje przyjaciół – Sebastian Hennig, Mateusz Matuszewski i Wojtek Malicha – stworzyła projekt podróżniczy „Aventura”. W marcu 2017 roku wyruszyli w niesamowitą podróż do Azji. Przejechali ponad 40 tyś. kilometrów, zwiedzili 23 kraje w ciągu 172 dni, podróżując niskobudżetowo – głównie autostopem. W trakcie nocy w bibliotece Młodzi podróżnicy –Sebastian Hennig i Mateusz Matuszewski przez ponad dwie godziny ciekawie i żywiołowo opowiadali o swoich podróżniczych przygodach, a wszystko to w swoistej formie monologu przed publicznością – po prostu zrobili mały show i kolokwialnie mówiąc dali z siebie wszystko, co uczestnicy spotkania z pewnością docenili. Sebastian i Mateusz opowiedzieli nam jak można tanio podróżować autostopem oraz jak zbierać fundusze na dalszą podróż. A zarabiali m. in. sprzedając zdjęcia polaroidowe, często też pracowali w zamian za jedzenie. Spali w namiocie, najtańszych hostelach i u pomocnych, obcych ludzi z portalu „couchsurfing”. Podczas trasy mieli całą masę przygód, poznali setki fantastycznych ludzi i odwiedzili magiczne miejsca. Spotkanie miało formę stand – upową i było urozmaicone relacją fotograficzną i filmową z podróży.

Nasi młodzi goście – podróżnicy udowodnili, że „Niemożliwe nie istnieje” – i nawet jeśli mamy niewiele w portfelu to możemy podróżować i spełniać swoje marzenia.

Uczestnikami „Nocy w bibliotece” byli m. in. Radny Powiatowy Pan Konrad Dziuba, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Zamość Pani Maria Słota. Gościliśmy również nowo powstały klub seniora zrzeszający Panie z miejscowości Skaraszów. Byli też nasi wierni czytelnicy i przyjaciele biblioteki, Radni i Przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Zamość Pan Bartłomiej Pikuziński oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Był to Wieczór pasjonatów muzyki i podróży.

Elżbieta Stankiewicz

Print Friendly, PDF & Email