NOC PEŁNA WRAŻEŃ 🌙

NOC w BIBLIOTECE 2020 – NOC PEŁNA WRAŻEŃ 🌙selfie - zespoły GDZIE DIABEŁ NIE MOŻE oraz CHYŻANIE z CHYŻEJ - podczas akcji NOC w BIBLIOTECE 2020

Nocą, kiedy każdy myśli tylko o tym, aby po ciężkim dniu przytulić głowę do poduszki, niewiele tak naprawdę jest rzeczy, które są w stania nas poderwać do góry; może niezapowiedziana wizyta teściowej, ewentualnie dobra muzyka! Właśnie z drugiego wariantu skorzystali widzowie uczestniczący w corocznej akcji pod hasłem NOC w BIBLIOTECE. Dokładnie 16 października, o zmierzchu, w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość miało miejsce spotkanie pełne wrażeń i muzycznych porywów.

Późną porą do tańca poderwał nas zespół wokalny „CHYŻANIE z CHYŻEJ”. Zgodnie z relacją sympatycznych gości, ich profesjonalna przygoda została zainicjowana spontanicznym występem, w ramach jubileuszowych obchodów lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich. I nie mogło być inaczej, już pierwszy występ okazał się hitem. Ostatecznie uznano, że ich show wnosi w życie tyle radości, zarówno im samym jak i fanom, że dalsze istnienie świata bez estradowych popisów wokalnych pięciu, utalentowanych Panów (w składzie: Andrzej Sikora, Ireneusz Szewczuk, Janusz Bis, Edmund Hałasa i Andrzej Pokrywka) nie jest możliwe. Po tej nocy my również tak uważamy. Dziękujemy zgranemu zespołowi za chwile pełne dobrej muzyki!  

O ile męska grupa wokalna poderwała nas do góry, o tyle kobiece trio, pod kierunkiem Kasi Figury „GDZIE DIABEŁ NIE MOŻE…” z Zamościa, powaliło wszystkich na ziemię. Zespół energicznych Pań zaimponował nie tylko w punkt wykonanym wokalem, świetną muzyką, ale także błyskotliwym tekstem spinającym idealnie całość oraz niesamowitą kondycją fizyczną, sprawdzoną w grubo ponad godzinnym show. Panie (obok założycielki grupy występowały: Anna Chabros i Jolanta Stoczkowska-Pawełczyk) zaprezentowały się w jednym ze swoich programów – RETRO. Publiczność miała okazję odświeżyć sobie stare, ale niezapomniane przeboje z lat 20′ 30′ i 60′. Tym muzycznym akcentem zakończyliśmy nasze tegoroczne, biblioteczne wędrówki po świecie. Wszystkie inne, jeszcze niezrealizowane podróże, odkładamy na lepsze czasy! Serdecznie dziękujemy Paniom za niezapomnianą podróż muzyczną oraz życzymy dalszych sukcesów na estradzie; zaś przybyłej tej nocy widowni zdrowia i niezliczonych powrotów do biblioteki, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa!

Wieczór pełen wrażeń uświetniły dodatkowo dwie wystawy:

– Prace malarskie uczestników koła plastycznego „Osiedlowy Dom Kultury OKRĄGLAK” przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego i Stowarzyszenie „DRUKARNIA WYOBRAŹNI” w Zamościu (są to prace wykonane pod kierunkiem Pani Moniki Śliczniak). Wystawa ta zatytułowana „DRZEWA” – nie bez powodu została odsłonięta właśnie przy okazji październikowej NOCY BIBLIOTEK. Dokładnie w datę 10 października wpisuje się międzynarodowa akcja sadzenia drzew „Światowy Dzień Drzewa” (ang. Arbor Day). Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. W Polsce „Dzień Drzewa” odbywa się od około 2002 roku.

– Wystawa malarska „KWIATY” Pani Stefanii Wójcik. Wystawę obrazów tej zdolnej artystki udostępniamy już po raz drugi w naszej bibliotece i tak jak za pierwszym razem, również teraz dzieła autorskie Pani Stefanii można było nabyć na własność.

Udział w tym wydarzeniu miały także Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bortatyczach, a to za sprawą słynnej, gorącej czekolady serwowanej w ramach realizacji projektu „Czekoladowy Zakątek”. Poczęstunek i muzyczne podróże odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Stworzony dystans, rygorystyczne restrykcje sanitarne nikomu jednak tej nocy nie popsuły humoru!   

(bibliotekarz, Anna Dubel)
Print Friendly, PDF & Email