Nasza biblioteka w akcji „Letni teatrzyk i spółka”

20 sierpnia 2024 r. Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem uczestniczyła już po raz drugi w akcji „Letni teatrzyk i spółka” przy Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem

Akcję zorganizował Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość przy czynnym współudziale Samorządu Gminy Zamość, Uczniowskiego u Sportowego AZYMUT Siedliska, Biblioteki Publicznej Gminy Zamość, Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiem.

Na to wesołe wakacyjne popołudnie biblioteka przygotowała kilka atrakcji m. in. zagadki literackie z drobnymi gadżetami oraz torebki kolorowanki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się własnoręcznie wykonane koralikowe bransoletki i koraliki.

Nowością tego sezonu są okolicznościowe przypinki wykonane przez uczestników projektu „Pociąg do okolicy” w ramach programu „Równać Szanse”.

A na zakończenie spotkania wszyscy obejrzeliśmy spektakl interaktywny dla dzieci, pt. „ŻÓŁW i ZAJĄC” w wykonaniu Studia teatralnego „Krak – Art” z Krakowa.

Dziękuję wszystkim uczestnikom akcji wakacje w bibliotece ph. BIBLIOTECZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE I LITERATURZE – W 80 GODZIN DOOKOŁA ŚWIATA, poprzez 17 spotkań mieliśmy okazję odwiedzić kilkanaście państw, poznać kilkanaście kultur i zasmakować inności, egzotyczności i wspaniałości. A wakacje zakończyliśmy wspólnym wyjazdem i teatrem.

Elżbieta Stankiewicz – Dyrektor BPGZ w Mokrem