Malowane poezją

11 maja 2016 roku w Aleksandrowie odbyło się podsumowanie IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Malowane poezją” (na zdjęciu laureaci konkursu)11 maja 2016 roku w Aleksandrowie odbyło się podsumowanie IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Malowane poezją”. W sali urzędu gminy zebrali się uczestnicy konkursu z całej Polski, nauczyciele, bibliotekarze oraz komisja konkursowa i organizatorzy.


Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną inspirowaną wybranym wierszem. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania poezji oraz jej interpretowania, nie tylko słowem, ale także poprzez sztuki plastyczne. Również ta edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła w trzech kategoriach wiekowych 47 uczestników oraz zakwalifikowała do wystawy prace 25 osób.

Wśród osób nagrodzonych znalazły się także dzieci i młodzież z naszego regionu. I tak nagroda główna powędrowała do Kamili Sznajdrowicz (ZSPiP w Kalinowicach) oraz Weroniki Kudyk (SP w Pniówku). Wyróżnienia otrzymali: Sławomir Kudyk (SP w Pniówku), Weronika Piotrowska (SP w Pniówku), Arkadiusz Tymura (SP w Mokrem), Karolina Jarszak (SP nr 6 w Zamościu). Do wystawy zakwalifikowane zostały również prace dzieci z ZSPiP w Kalinowicach: Emilii Drzygało, Natalii Kniaź, Pauliny Tuz i Natalii Lachowskiej.
(Anna D.)

Print Friendly, PDF & Email