MALOWANE POEZJĄ 2017

dscn2104

10 maja 2017 roku w Aleksandrowie, odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, pn. „Malowane poezją”. W sali urzędu gminy zebrali się uczestnicy konkursu z całej Polski, nauczyciele, bibliotekarze oraz komisja konkursowa i organizatorzy. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wójt Gminy Aleksandrów; natomiast patronat medialny: „Portal Księgarski”, „Poradnik Bibliotekarza, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”.

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną inspirowaną wybranym wierszem. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania poezji oraz jej interpretowania, nie tylko słowem, ale także poprzez sztuki plastyczne. Również ta edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Komisja konkursowa (jak podają organizatorzy w składzie: „Anna Świca – nauczyciel plastyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju; Wanda Buczek – instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju; Paulina Kozak – plastyk, grafik komputerowy”) nagrodziła i wyróżniła w trzech kategoriach wiekowych (klasy I – III, klasy IV – VI, gimnazjum) 34 uczestników oraz zakwalifikowała do wystawy prace 24 osób.

Wśród osób nagrodzonych znalazły się także dzieci i młodzież z naszego regionu. W tym roku aż jedenastu uczestników z Gminy Zamość zostało nagrodzonych, wyróżnionych lub ich prace zakwalifikowały się do wystawy. I tak nagroda główna powędrowała do Saszy Czuchry z Zespołu Szkół w Żdanowie (za pracę inspirowaną wierszem „Kot” Marii Duławskiej) oraz do Weroniki Kudyk ze Szkoły Podstawowej w Pniówku (za plastyczną interpretację utworu, pt. „Powróciły do domu bociany” Jana Kasprowicza).

Wyróżnienia otrzymali: Jakub Szuwara (ze Szkoły Podstawowej w Pniówku, za utwór „Sowa i księżyc” Wandy Chotomskiej), Gabriel Zawadzki (ze Szkoły Podstawowej w Pniówku, za utwór „Pszczoły” Kazimierza Przylepy).

Do wystawy zakwalifikowane zostały prace: Antoniny Wawręty (Zespół Szkół w Żdanowie, wiersz „Osioł” Marii Duławskiej), Ani Dudzicz (Zespół Szkół w Płoskiem, wiersz „Koty” Marii Duławskiej), Alicji Krępińskiej (Szkoła Podstawowa w Pniówku, wiersz „Pszczółki” Marii Konopnickiej), Emilii Radziszewskiej (Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach, wiersz „Jeż” Marii Duławskiej), Oliwii Malczewskiej (Szkoła Podstawowa w Pniówku, wiersz „Czysty kotek” Stanisława Jachowicza), Dawida Nowosada (Szkoła Podstawowa w Mokrem, wiersz „Garnek” Marii Duławskiej), Justyny Rzemieniuk (Zespół Szkół w Płoskiem, utwór „Zakochani” Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej).

My ze swojej strony gratulujemy zdobywcom nagród i wyróżnień oraz życzymy młodym artystom dalszych ciekawych pomysłów, na kolejne konkursy.


         (oprac. Anna Dubel)
Print Friendly, PDF & Email