„Kto czyta książki, żyje podwójnie” 💐

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”

Punkt Biblioteczny Bortatycze

Według Umberto Eco – „Kto czyta książki, żyje podwójnie”, a ja myślę, że kto czyta książki to również długo, ciekawie i dobrze żyje.

Tymi słowami dziękuję Pani Elżbiecie Siemko za wieloletnią pracę na rzecz upowszechniania czytelnictwa na terenie Gminy Zamość i za prowadzenie przez pięć lat Punktu Bibliotecznego w miejscowości Bortatycze.

Pani Elżbieta Siemko, jako Sołtys, wieloletnia przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bortatyczach, jako osoba aktywna w swojej miejscowości jak i na terenie Gminy Zamość, udzielająca się w m. in. w Stowarzyszeniu 28+, dała się poznać, jako osoba aktywna, pełna pomysłów i werwy do działania.

A prywatnie Pani Ela uważa, że nie jestem do końca spełniona w swoim działaniu i czuje potencjał do niesienia pomocy i służenia potrzebującym. Nie ukrywa również, że dalej będzie kontynuować swoją pracę społeczną i działać kulturalnie. Ja, oczywiście liczę na to i zapraszam do dalszej współpracy.

12 grudnia 2021 roku w Świetlicy Wiejskiej w Bortatyczach odbyło się spotkanie czytelniczek i jednocześnie podsumowanie 5-cio letniej działalności Punktu Bibliotecznego. Miałam ogromną przyjemność wręczyć dyplomy i książki najaktywniejszym z nich. Osoby które często odwiedzały punkt biblioteczny i najwięcej wypożyczyły i przeczytały książek, to oczywiście Pani Elżbieta Siemko, klejoną aktywną czytelniczką była Leokadia Kowalska, Krystyna Uchman i Agnieszka Magryta Ciurysek.

Czytanie książek jest czynnością mającą wiele aspektów pozytywnie wpływających na życie człowieka. Niestety wielu z nas o tym zapomina. W całości pochłania nas coraz szybszy tryb życia. Natomiast książki nie są tylko sposobem na relaks. Pozwalają również poszerzyć nasze horyzonty oraz mają sprzyjający wpływ na zdrowie.

Czytanie książek wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Żaden film, żadna gra nie zastąpi relaksu, jaki zyskujemy po przeczytaniu dobrej lektury.

Niezmiennie zapraszam do naszych bibliotek i punktów bibliotecznych i nieustająco zachęcam do czytania książek sobie jak i dzieciom. Bo „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.” Kornel Makuszyński.

Punkt Biblioteczny w Bortatyczach wznowi swoją działalność, już w styczniu 2022 roku i będzie prowadzony przez Panią Sołtys Agnieszkę Magryta Ciurysek.

Elżbieta Stankiewicz Dyrektor BPGZ w Mokrem