Kolorowe wakacje w filii w Wysokiem

Spotkanie 9 lipca tradycyjnie rozpoczęliśmy od przeczytania opowiadania. Tym razem był to tekst pt. „Malwinka i Lusia. Skarb na końcu tęczy” Kasi Keller. Rozmawialiśmy o tym, co może być skarbem. Doszliśmy do wniosku, że skarbem dla każdego może być coś zupełnie innego. Dla mamy skarbem mogą być jej dzieci, dla poszukiwacza skarbów skarbem na pewno będzie znaleziony kufer pełen złota, dla innych prawdziwym skarbem będzie rodzina, a dla dzieci skarbem może być kamyczek lub muszelka znalezione nad morzem. Tak więc pojęcie skarbu jest ogromne i dla każdego znaczy co innego. W ramach zajęć warsztatowych zrobiliśmy sobie kolorowe breloczki do kluczy. Zaczęliśmy również biblioteczną kolorową girlandę, którą dzieci obiecały dokończyć na kolejnych zajęciach.

Dziękujemy za dzisiejszy dzień i zapraszamy na kolejne spotkanie w Filii Bibliotecznej w Wysokiem 23 lipca.

St. kustosz Dorota Waga/FB Wysokie