BIBLIOTECZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE I LITERATURZE– W 80 GODZIN DOOKOŁA ŚWIATA WŁOCHY CZ. III

25 lipca odbyła się dwunasta wakacyjna podróż w trakcie naszej akcji „wakacje w bibliotece”.

To już trzeci i ostatni nasz dzień w pięknych Włoszech. Obejrzeliśmy krótkie filmiki o Rzymie i Wenecji, które wprowadziły nas w dzisiejsze zajęcia.

Każdy zabrał się za malowanie klocków potrzebnych do zbudowania Koloseum. W czasie gdy klocki schły my składaliśmy gondole sposobem origami. Po złożeniu swojej łódeczki odbyły się wyścigi. Wygrał ten kto miał po prostu więcej powietrza w płucach lub inny sposób na wygraną.

Po wyścigach odbyła się próba gry na BUM BUM Rurkach w rytm piosenki „Panie Janie”.

Kontynuując tematykę muzyczną uczyliśmy się tańca „Tarantella”, nie było to łatwe zadanie. Po pląsach część zajęła się budową naszego kolorowego Koloseum, kolejni, zbudowali krzywą wieżę z klocków, a jeszcze inni lepili gladiatorów z plasteliny. Jak widać Włochy są pełne ciekawej historii i inspiracji, gdyż codziennie odwiedzaliśmy inną jej część i ją poznaliśmy.

Maria Soboń – mł. Bibliotekarz/BPGZ w Mokrem