BIBLIOTECZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE I LITERATURZE– W 80 GODZIN DOOKOŁA ŚWIATA HISZPANIA CZ.I

30 lipca odbyła się trzynasta wakacyjna podróż w trakcie naszej akcji „wakacje w bibliotece”.

W ramach wprowadzenia do tematu Hiszpanii, zaczęliśmy od obejrzenia krótkiej prezentacji na jej temat. Z niej dowiedzieliśmy się jak wygląda flaga i herb tego państwa. Poznaliśmy ciekawostki i zwyczaje oraz dowiedzieliśmy się o festiwalach takich jak La Tomatina, podczas którego ludzie rzucają w siebie pomidorami, czy Bieg Byków.

W ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy maski ZORRO oraz kolorowe wachlarze z papieru prosto z gorącej Hiszpanii.

Po wykonaniu szybkich dzieł tańczyliśmy do przyśpiewki harcerskiej o Zorro.

Na koniec dwie drużyny biegało slalomem między krzesłami z piłką. Była również zabawa o nazwie „Nawlekanie” wymagająca pracy w grupie. Dzieci łapią się za ręce i stają w jednej linii, mały za zadanie przejść przez obręcz Hula-hop bez odrywania rąk. Musieli więc umiejętnie podnosić ręce, zniżać się przechodzić przez obręcz, przeciskać się i zwinnie ustawiać. Osoby chętne grały jeszcze w gorące krzesła w czasie gdy reszta wypoczywała w bibliotece.

Maria Soboń – mł. bibliotekarz