AKCJA FERIE W BIBLIOTECE ph. – tradycje ludowe – „W kręgu sztuki i literatury” – biblioteczny kuferek pełen niespodzianek i tajemniczych rozmaitości, codziennie coś innego

16 stycznia 2023 roku odbyły się pierwsze feryjne zajęcia w trakcie, których dzieciaki mały nie powtarzalną możliwość zajrzeć do magicznego kuferka i wyjąć rzeczy potrzebne do warsztatów i zabaw. Nie mogło zabraknąć oczywiście i książek. Spotkanie rozpoczęliśmy przeczytaniem kilku opowiadań z książeczki Margarett Borroughdame „Nie taka mroźna zima” oraz opowiadanie „Bałwanek i zające” z książki Włodzimierza Dulemby pt. „Cztery pory baśni – Zima”.

Naszą zabawę rozpoczęliśmy od wzajemnego poznania się, każdy z uczestników mówi swoje imię i na pierwszą literę imienia podaje określenie siebie lub swojego usposobienia.

Choć za oknem nie ma zimy to przeczytane opowiadania wprowadziły nastrój na śnieżne zabawy. Wykonaliśmy śnieżne kule i odbyła się bitwa, w której nie było przegranych.

Z pozostałych śnieżnych kul utoczyliśmy trzy duże kule, z których powstał wspaniały bałwan Olaf.

Z okazji zbliżającego się dnia babci i dziadka wykonaliśmy piękne kolorowe bukiety w doniczkach. Myślę, że ucieszą te drobne prezenty obdarowanych.😘