Akcja ferie w bibliotece ph. – tradycje ludowe – „W kręgu sztuki i literatury” – biblioteczny kuferek pełen niespodzianek i tajemniczych rozmaitości, codziennie coś innego

18 stycznia 2023 roku odbył się drugi dzień feryjnych zajęć w trakcie, których dzieciaki zajrzały do magicznego kuferka i wyjęły rzeczy potrzebne do warsztatów i zabaw.

I tak z kuferka wyjęliśmy książeczkę „Calineczka” w opracowaniu tekstu Elżbiety Wójcik. Drewniany teatrzyk Kamiszibai, materiały do stworzenia kosmicznej stacji oraz materiały do wykonania witraży.

Tego dnia odwiedził nas Miś przytulaś biorący udział w akcji WOŚP.

Nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych na wyspie bibliotecznej (rzut piłką do celu oraz bieg z przeszkodami)

Uczestnicy spotkania wykonali karty do bajki „Calineczka” i potoczyła się opowieść, opowiadana przez dzieci wraz zmieniającymi się ilustracjami umieszczonymi w teatrzyku Kamiszibai.

Kolejnym zadaniem było wykonanie różnokolorowych witraży, czujemy już wiosnę dlatego pergamin i cieniutka kolorowa bibułka ułatwiła nam zadanie.😍