ACADEMICA

 

📖 A C A D E M I C A 📚

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych


AcademicaCyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych.

Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem dołączyła do systemu Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica – to bezpłatna wypożyczalnia międzybiblioteczna umożliwiająca korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Academica udostępnia przede wszystkim książki i czasopisma naukowe ze zbiorów Biblioteki Narodowej, w tym: podręczniki akademickie, prace naukowe i popularnonaukowe, lektury na konkursy i olimpiady przedmiotowe oraz czasopisma naukowe z listy Ministerstwa Edukacji i Nauki ze wszystkich dziedzin wiedzy. Dostępne są również publikacje niskonakładowe oraz niedostępne na rynku wydawniczym. Można tutaj znaleźć m.in. rękopisy, nuty, mapy, fotografie, grafiki i rysunki, audiobooki oraz e-booki.

Spośród ponad 3,5 mln dokumentów Academica udostępnia:

– publikacje z domeny publicznej oraz te, które są udostępniane na wolnych licencjach lub w oparciu o licencje, z których można korzystać bez ograniczeń, poprzez dowolne urządzenie z dostępem do Internetu, ze strony academica.edu.pl,

– publikacje chronione prawem autorskim dostępne w czytelni Biblioteki Publicznej Gminy Zamość w Mokrem na przeznaczonym do tego celu terminalu, z którego można korzystać w godz. pracy biblioteki, wystarczy zgłosić się do dyżurnego bibliotekarza. Warunkiem skorzystania z zasobów wypożyczalni cyfrowej Academica jest posiadane aktualnego konta w naszej bibliotece.

Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w: podręczniku czytelnika, regulaminie.

Ewentualne pytania i uwagi należy kierować na adres e-mail: biblioteka.mokre@bpgz.pl

Print Friendly, PDF & Email