Noc bibliotek – Wystawa Fotograficzna Edyty Zając pt. „Tam i z powrotem, USA nie tylko samolotem”

4 października 2024 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem odbyła się Noc Bibliotek. ph. ,,Moc Bibliotek’’.

Jedną za atrakcji była Wystawa Fotograficzna Edyty Zając

pt. „Tam i z powrotem, USA nie tylko samolotem”

Mój spełniony American Dream – Chicago, Las Vegas, Wielki Kanion, Los Angeles, Nowy Jork.

Pani Edyta jest nauczycielem wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej w szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła w Płoskiem. Jest również instruktorem zajęć tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży jak i dorosłych.

Zodiakalna panna urodzona żeby odkrywać piękno świata. Nieustannie głodna wrażeń i przygód. Z głową pełną pomysłów. Miłośniczka podróży i odkrywania cudów natury i architektury. Wojowniczka o realizację marzeń.

Podczas swojej czterotygodniowej wymarzonej podróży do USA zwiedziła Chicago, Nowy Jork, Los Angeles, Las Vegas. Marzeniem pani Edyty było zobaczyć w Nowym Jorku Statuę Wolności symbol Stanów Zjednoczonych. Również Rockefeller Center kompleksu 19 budynków komercyjnych (największych budynków na świecie). Podczas swojej podróży zwiedziła również dwupoziomowy wiszący most Manhattan Bridge. Odwiedziła również Central Park, który znajduje się w centralnej części Manhattanu. Podczas swojej dalszej podróży udała do kolejnych miast aby zwiedzić Los Angeles i Las Vegas. Po jej zwiedzeniu stwierdziła, że widać tam dwa światy świat bogatych i biednych. W Los Angeles zobaczyła bogate domy gwiazd Hollywood mnóstwo ciekawych miejsc jak i klubów. Poznała jak wygląda kuchnia na wysokim poziomie czyli świat bogactwa i przepychu.

Wystawę Edyty Zając można oglądać w bibliotece do końca października 2024 roku

Elżbieta Szatała