BIBLIOTECZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE I LITERATURZE– W 80 GODZIN DOOKOŁA ŚWIATA HISZPANIA CZ.II

XIV dzień 31.07.2024 Hiszpania cz. II

BIBLIOTECZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE I LITERATURZE

– W 80 GODZIN DOOKOŁA ŚWIATA

31 lipca odbyła się czternasta wakacyjna podróż w trakcie naszej akcji „wakacje w bibliotece”.

Spotkanie rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie co takiego charakterystycznego mają w Hiszpanii aby nastroić się trochę na to co nas czeka.

Więc zabraliśmy się do prac manualnych zaczynając od byków z papierów, które symbolizują tamtejsze święto ku czci św. Firmina (San Fermin). Święto to słynie głównie z gonitwy z bykami po ulicach miasta. Nasze byczki wyszły okrąglutkie, kolorowe oraz urocze każde na swój sposób.

Następnie malowaliśmy flagę Hiszpanii, metodą odbijania dłoni maczanych w farbie żółtej i czerwonej.

Po wszystkich pracach manualnych przyszedł czas na zabawy ruchowe.

Ze zgniecionych gazet, które zastąpiły pomidory, aby odwzorować święto La Tomatina, czyli bitwę na pomidory. Co okazało się wielką frajdą, każdy chętnie wziął udział w bitwie.

Gdy nasze pomidory zostały sprzątnięte po bitwie przyszedł czas na wyjście na zewnątrz. A wszystko po to aby zmierzyć się w przeciąganiu liny. Drużyny były mieszane i wciąż się zmieniały, gdyż każdy chciał się sprawdzić siłowo z innymi.

Mieliśmy nawet szczęście zobaczyć lądujący samolot z Aeroklubu Ziemi Zamojskiej, co niektórych na chwilę odciągnęło od zabawy.

Pozostałe dzieci były zajęte nadawaniem koloru kredą szarej kostce.

Na zakończenie zrobiliśmy zdjęcie grupowe z naszymi byczkami i flagą Hiszpanii z rączek.

Maria Soboń – mł. bibliotekarz BPGZ w Mokrem