BIBLIOTECZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE I LITERATURZE – W 80 GODZIN DOOKOŁA ŚWIATA WŁOCHY CZ.I

X dzień 23.07.2024 Włochy

23 lipca odbyła się dziesiąta wakacyjna podróż w trakcie naszej akcji „wakacje w bibliotece”.

Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej prezentacji wprowadzającej nas do niepowtarzalnego klimatu Włoch.

Wiersz oraz prezentację pomógł przedstawić uczestnik Nikodem.

Poznaliśmy również legendę powstania Rzymu. Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji, wszyscy w ciszy i skupieniu zabrali się do wykonywania weneckich masek karnawałowych.

Wykonane przez nas maski były niezwykle barwne, oryginalne i bardzo szałowe.

Dla odmiany uczyliśmy się śpiewać piosenkę pt. „Panie Janie” po włosku, ku zaskoczeniu chyba wszystkich nie było to takie trudne.

W ramach zabaw ruchowych bawiliśmy się w zatruty dotyk, baba Jaga patrzy oraz zabawę o nazwie rzeźba. Po wszystkich zabawach i pracach manualnych wszyscy wypoczywali na wyspie i kanapach bibliotecznych.