ANIOŁY, ANIOŁKI, ANIOŁECZKI 2021 – ROZSTRZYGNIĘCIE ONLINE

04.02.2021 r.

XV-ta Edycja Konkursu Plastycznego

„ANIOŁY, ANIOŁKI, ANIOŁECZKI”

– rozstrzygnięcie online ❤️


ROZSTRZYGNIĘCIE ONLINE XV EDYCJI KONKURSU ANIOŁY, ANIOŁKI, ANIOŁECZKI - UCZESTNICY


PRZEBIEG SPOTKANIA


Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem – Pani Elżbieta Stankiewicz:

„Dzień dobry. Witam bardzo serdecznie wszystkich naszych uczestników na podsumowaniu konkursu plastycznego „Anioły, Aniołki, Aniołeczki”. Jest to już XV-ta edycja. Bardzo się cieszę, że mimo takiej trudnej sytuacji udało nam się zorganizować ten konkurs i dziękuję bardzo nauczycielom, rodzicom, że poinformowali was o tym konkursie, że mogliście wziąć udział i że te prace konkursowe do nas dotarły. Nasza komisja w składzie Pani Ania Chabros –nauczyciel plastyki, muzyki; w naszej komisji był również Pan Dyrektor Jarosław Kalbarczyk; moja skromna osoba – Elżbieta Stankiewicz Dyrektor Biblioteki i bibliotekarz Pani Anna Dubel. Prac wpłynęło ponad 240. Komisja miała bardzo trudną pracę do wykonania. Prace wasze ocenialiśmy w kategoriach: przedszkole, kl. I – III, IV – VI i klas VII – VIII oraz liceum; osoby dorosłe były oddzielnie oceniane oraz prace rodzinne.

Jeszcze raz wszystkim bardzo serdecznie gratuluję. Nagrody do was dotrą, odbiorą rodzice czy nauczyciele, czy indywidualnie też was zapraszamy. Wszystkie wasze prace nagrodzone i wyróżnione możecie obejrzeć na naszej stronie Internetowej i na Facebooku.

Ja poproszę Panią Anię Chabros, żeby teraz włączyła się do naszej rozmowy i troszeczkę opowiedziała o technice i o tych pracach, bardzo pięknych. Zapraszam do oglądania naszej prezentacji – waszych prac”.


Anna Chabros – członkini komisji w XV-tej Edycji „Aniołów…”, Nauczyciel plastyki i muzyki:

„Witam Państwa bardzo serdecznie, nazywam się Anna Chabros. Tak jak pani Ela wspomniała, jestem nauczycielem plastyki i muzyki w szkole podstawowej. Bardzo dziękuję za zaproszenie do współpracy i wzięcia udziału w tej dla mnie strasznej przygodzie –  było to coś niesamowitego oceniać i podziwiać tyle pięknych prac. Na wstępie również chciałam podziękować wszystkim uczestnikom za tak wielkie zaangażowanie, za wykazanie się tak ogromną kreatywnością. Myślę, że sama ilość udziału was w tym konkursie raduje serce. Bardzo dużo, jak Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej wspomniała, ogromna ilość prac napłynęła na ten konkurs. Techniki były bardzo zróżnicowane, stąd może podział jeszcze w sześciu kategoriach na mniejsze podkategorie. Komisja pracując w bardzo życzliwej i zgodliwej atmosferze postanowiła jeszcze stworzyć podkategorie, wziąwszy pod uwagę techniki plastyczne, jakie wykorzystali wszyscy uczestnicy. Pojawiły się tutaj techniki malarskie, techniki rysunkowe. Jeżeli chodzi o techniki malarskie pojawiło się malarstwo olejne na kanwie płótna, malarstwo na desce, pojawiły się przepiękne prace malowane na tkaninach techniką batikową. Pojawiły się prace przestrzenne z zakresu rzeźby oraz płaskorzeźby oraz wieloelementowe kompozycje przestrzenne, więc pracując w zasadzie w zgodzie doszliśmy do wniosku z członkami komisji, że warto te piękne prace nagrodzić w jak największych ilościach. Ja tutaj sobie pozwoliłam poczynić taki mały rachunek, gdzie na 241 prac zostało nagrodzonych i wyróżnionych 120. Co czyni Proszę Państwa i drogie dzieci prawie połowę nadesłanych prac.

Dziękuję za udzielenie głosu, bardzo dziękuję za to zaświadczenie organizatorom, dziękuję za zgodliwą i życzliwą atmosferę podczas oceniania prac, chociaż nie powiem – wcale nie było łatwo oceniać tak dużo prac. Dziękując wszystkim uczestnikom, opiekunom, rodzicom, nauczycielom. Zapraszam i udzielam głosu kolejnym gościom. Dziękuję bardzo!”


Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem – Pani Elżbieta Stankiewicz:

„Gościmy dzisiaj w bibliotece, w takim bardzo okrojonym składzie, trzy Panie dorosłe, które brały udział, jest Dyrektor Kalbarczyk. Gościmy też dzisiaj Pana Wójta Ryszarda Gliwińskiego. Także ja zaproszę tutaj Pana Wójta, żeby też do naszych uczestników kilka słów powiedział, dziękuję”.


Wójt Gminy Zamość – Pan Ryszard Gliwiński:

„Witam serdecznie wszystkich z Biblioteki Publicznej Gminy Zamość w Mokrem, tym razem nie od siebie z urzędu. Cieszę się z tego spotkania. Cieszę się, że ta kolejna edycja konkursu przypada tak trochę w czymś, o czym będziemy w tym roku zaczynać mówić – w siedemdziesięciolecie Biblioteki Publicznej Gminy Zamość, bo też taki jakiś okrągły jubileusz nam wychodzi; ale i cieszę się, że ten konkurs tak pięknie nam wychodzi, ponad 240 prac w takim okresie publicznego zamknięcia, praktycznie już rok trwającym. Myślę, że to wszystko dowodzi, że w Gminie Zamość próbujemy dbać o zdrowie mieszkańców nie tylko taką typową formą ochrony zdrowotnej, ale także poprzez to, żebyśmy mimo wszystko nie zamykali się, żebyśmy próbowali coś wspólnie realizować, bo to nasze zdrowie psychiczne także ma wpływ na to nasze szerzej rozumiane zdrowie. Więc piękne dzięki za to zaangażowanie.

Wszystkim podziękowania: Pani Dyrektor i jej koleżankom z biblioteki; osobom, które oceniały prace i tym, którzy przyjęli zaproszenia. Naprawdę piękne prace. Każda z nich praktycznie wymagała nie tylko, żeby usiąść gdzieś tam chwilę i coś namalować, ale trzeba było poświęcić jej znacznie dużo, dużo więcej czasu. Widać wyraźnie wkład pracy i serca – piękne dzieła, naprawdę piękna wspaniała rzecz.

Dzięki piękne za to i życzę, żebyśmy w tym takim trudnym okresie, tego publicznego zamknięcia, właśnie takimi wspólnymi przedsięwzięciami, tworzyli w sobie jak największe pokłady optymizmu, a przez to także i zdrowia. Dzięki piękne jeszcze raz i do zobaczenia na zakończeniu kolejnych tego typu przedsięwzięć. Dzięki piękne, pozdrowienia”.


Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem – Pani Elżbieta Stankiewicz:

„W naszym spotkaniu udział bierze jeszcze dzisiaj jeden członek komisji – Pan Dyrektor Jarosław Kalbarczyk. Też poproszę Pana Jarosława, żeby kilka słów powiedział do naszych uczestników’.


Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem – Pan Jarosław Kalbarczyk:

„Szanowni Państwo, po raz pierwszy mogłem zrealizować to zaproszenie ze strony Pani Dyrektor Elżbiety, żeby wziąć udział w jednym z wielu konkursów organizowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Zamość. To szczęście w nieszczęściu, można powiedzieć, że stan epidemii spowodował, że mamy troszeczkę mniej rzeczy do organizowania, więc udało mi się wziąć udział (w końcu po pięciu latach istnienia Gminnego Ośrodka Kultury), wziąć udział tak aktywnie i czynnie w działaniach kulturalnych Biblioteki Publicznej Gminy Zamość. Jestem prze-szczęśliwy, że mogłem dotknąć każdej pracy, mogłem podziwiać te pierzaste aniołki, te kuchenne aniołki zrobione z gąbek do czyszczenia spalonych blach. Naprawdę, to było fascynujące przeżycie dla mnie jako dla jurora, aczkolwiek przyznam się, że robota jurora jest cholernie niewdzięczną. Mówię świadomie i przepraszam za to cholernie, ale naprawdę jest to bardzo niewdzięczna praca. Wybrać, no fakt, że dużo bo te 120 do wyróżnień i nagród, to była ciężka robota, ponieważ kłębiło się w głowie wiele myśli, człowiek ma problem z oceną, z ustawieniem tych prac w odpowiednim porządku. Oczywiście trzeba było to zrobić, więc tutaj w imieniu całej komisji naprawdę proszę o zrozumienie. Kiedy tak naprawdę nie mogliśmy się zebrać jakoś tak razem – do kupy, część prac ocenialiśmy po prostu indywidualnie, ale to było wspaniałe przeżycie i za to w zasadzie dziękuję wszystkim autorom tych aniołów, aniołków i aniołeczków, którzy w tym roku, w tym trudnym czasie stanu epidemii postanowili wziąć udział w tym XV-tym konkursie.

Wiele rzeczy ugruntowanych w życiu kulturalnym Gminy Zamość jest udziałem Biblioteki Publicznej Gminy Zamość. Mamy teraz dwie Instytucje Kultury i będziemy się tutaj z Panią Dyrektor po prostu starali współdziałać, współgrać, uzupełniać – więc teraz to już naprawdę możemy działać na bogato i miejmy nadzieję, że ten trudny czas minie nam szybciej niż myślimy, a wtedy naprawdę wrócimy do tego porządnego, normalnego życia kulturalnego Gminy Zamość, bo wiele osób już za tym tęskni. Odbieram codzienne sygnały o tym , że naprawdę potrzebujemy kultury nie tylko tej, która wychodzi spod strzech, jak na przykład w waszym przypadku drodzy autorzy, ale też tej kultury, która wychodzi z Instytucji Kultury, czyli z tej oferty, którą szykujemy dla mieszkańców. Dziękuję jeszcze raz”.


Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem – Pani Elżbieta Stankiewicz:

„Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w naszym konkursie i w dzisiejszym podsumowaniu, tak nietypowym, ale bardzo się cieszę, że się nam udało! 🙂

Moi drodzy mam jeszcze jedną prośbę do was, jeżeli ktoś chciałby na przykład teraz opowiedzieć jak przygotowywał swojego aniołka, jak się dowiedział, jak to wszystko wyglądało – to zapraszam teraz do wypowiedzenia się. A i jeszcze mam jedną prośbę: oczywiście każdy ma telefon ze starszych, już nie mówię o przedszkolaczkach. Jeżeli nawet rodzić zechce, żeby przedszkolaczek opowiedział o swoim aniołku: jak go wykonał? Czy ktoś mu pomagał? Czy osoba, która złożyła pracę na konkurs wykonała ją sama. Bardzo serdecznie was zapraszam do nagrania krótkiego filmiku i przesłania do nas na maila.

Dzisiaj nie widzę, żeby ktoś był chętny, dziękuję bardzo i bardzo serdecznie zapraszam do nagrania filmiku z opowiedzeniem swojej historii o swoim aniołku, dlaczego on był akurat taki a nie inny?

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za udział w XV-tej Edycji Konkursu Plastycznego „Anioły, Aniołki, Aniołeczki” i oczywiście zapraszam do kolejnych konkursów i projektów, które realizuje Biblioteka. Zapraszam do uczestnictwa! Dziękuję, do widzenia i do zobaczenia wszystkim!”


Uczestnicy powoli żegnają się z nami!

(przepisała A.D.)
Print Friendly, PDF & Email