XXIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 6 czerwca 2024 r. godz. 8:30 w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem odbędzie się spotkanie z Moniką Skikiewicz dla przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Płoskiem.

Spotkanie poprowadzi Monika Skikiewicz – pedagożka, filolożka, a od 11 lat praktykująca logopedka. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Dzieciom znana jest jako animatorka Bajanka. Jej nieodłącznymi atrybutami są uśmiech i energia. Mistrzyni promowania czytelnictwa poprzez zabawę.

Dla nas Bajanka przybliży nam postać sympatycznego Żubra Pompika.

Seria książeczek o Żubrze Pompiku autorstwa Tomasza Samojlika, opowiada o przygodach i podróżach żubrzej rodziny, która często wyrusza na wyprawy poza swoją leśną polanę. Pompik szczególnie lubi odwiedzać parki narodowe, a w każdym poszukuje największej atrakcji. M. in. Słowiński, Narwiański, Świętokrzyski, czy Tatrzański Park Narodowy i wiele innych. Ciekawe, co Pompik tym razem odkryje z Bajanką.