WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE NOCY BIBLIOTEK 2021🌙⭐️

NOC w BIBLIOTECE PUBLICZNEJ GMINY ZAMOŚĆ w Mokrem 🌙

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE🌙⭐️⭐️

NOC BIBLIOTEK 2021 - wydarzenia towarzyszące (kolaż z wystaw)

– Wystawa malarska Pani Zofii Kosiorek – Poździk

„WYOBRAŹNIA z NATURY”.

Przygotowana ekspozycja prezentuje zaledwie wycinek całego dorobku artystycznego malarki, ale i tak potrafiącego zachwycić. Wśród wybranych obrazów znajdziemy malarstwo olejne, gdzie dominuje pejzaż; inny zestaw odzwierciedla kompozycje kwiatowe i technikę malowania pastelami oraz akwarelą. Każda z tych technik wymaga odmiennego warsztatu, rekwizytów, podejścia, jednakże w każdej artysta musi wykazać się samodyscypliną i zamiłowaniem, jak mówi malarka: „Malowanie wymaga wewnętrznej dyscypliny, chęci, cierpliwości, a nade wszystko należy to kochać”.

– Wystawa „Per Mariam – Soli Deo” poświęcona Prymasowi Tysiąclecia, a przygotowana przez Instytut Prymasa Wyszyńskiego przy współpracy z Jasnogórskim Instytutem Maryjnym i Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie.

(BPGZ; Anna Dubel)

🌙⭐️🌙⭐️Dziękujemy!🌙⭐️🌙⭐️